Новак Джокович триумфира в Индиън Уелс след победа над Рафаел Надал

Сърбинът записа своята 18-та поредна победа от началото на годината и вече е номер 2 в световната ранглиста

по статията работи: Краси Киров | 21.03.2011 | 07:37

Сръбският тенисист Новак Джокович спечели титлата на тенис турнира в Индиън Уелс с награден фонд 3 645 000 долара. На финала Ноле надделя над лидера в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) с 4:6, 6:3, 6:2 след 2 часа и 24 минути игра. Така сърбинът продължи впечатляващата си серия от 20 поредни победи, 18 от които от началото на тази година.

Това бе втора титла за Джокович от Индиън Уелс след триумфа му през 2008 година и общо 21-а турнирна победа в кариерата му. С чудесното си представяне Ноле успя да измести от второто място в ранглистата на ATP Роджър Федерер, когото победи на полуфиналите.

Срещата започна отлично за Надал, който поведе с ранен пробив, но още в следващия гейм Джокович върна пробива и изравни за 3:3. Испанецът обаче отново проби подаването на противника си и при 5:4 сервираше за първия сет, който успя да спечели - 6:4.

Вторият сет започна изключително оспорвано, а първи до пробив стигна Надал, но не успя да задържи преднината си, защото Джокович веднага го върна и след това отново проби испанеца, за да се стигне до 5:3 в негова полза. В следващия гейм Надал даде всичко от себе си, като имаше и точка за пробив, след което отрази пет сетбола, но при шестия опит Ноле сполучи и изравни резултата в сетовете след 6:3.

Третата решителна част мина под пълната диктовка на Джокович, който взе инициативата от самото начало и не я изпусна до края, давайки само два гейма на Надал - 6:2, за да триумфира с титлата.