Ню Джърси е новият лидер на Изток след успех над Питсбърг

Монреал записа трета поредна загуба след провал в канадското дерби

по статията работи: Даниел Любомиров | 10.02.2013 | 11:42

Ню Джърси Девилс спечелиха престижна победа 3:1 срещу Питсбърг Пингуинс в дербито на Атлантическата дивизия в Националната хокейна лига, с което се покачиха на 1-во място в Източната конференция.

Сблъсъкът между двата най-силни отбора изобщо на изток през сезона до момента прикова погледите на феновете на хокея, като в мача зрителите видяха цели 20 наказания за по 2 минути между съставите.

Видео от вълнуващия двубой, както и от други срещи в НХЛ, вижте при колегите от Sporta.bg

Логично липсата на дисциплина от страна на играчите на Питсбърг им коства поражението, след като те 16 пъти предоставиха числено предимство на "дяволите". Дори прекрасните изяви на вратаря на Пингуинс Марк-Андре Флъри (25 спасявания) не можаха да попречат на домакините от Ню Джърси да си отмъстят за разгрома с 1:5 миналата седмица от този опонент.

Мачът започна отлично за Питсбърг и след само 83 секунди игра Брендън Сътър откри резултата в полза на гостите от положение пауър-плей (числено предимство заради наказание на противников играч).

Стефан Матьо изравни на 1:1 4 минути преди края на втората част, а в третата броят на наказанията на Питсбърг натежа в полза на домакините. 10 минути преди финала на двубоя Адам Енрике направи 2:1 за Ню Джърси, а Боби Бътлър оформи крайното 3:1 в 13-ата минута на третата част.

"Дяволите" вече имат 17 точки (7-1-3) от 11 мача и излизат начело не само в Атлантическата дивизия, но и в Източната конференция. "Пингвините" остават с 16 пункта след 4-ата си загуба (8-4-0) и заемат втора позиция в дивизията след 12 изиграни срещи.

Анахайм спечели единствения мач, решен с дузпи, с 6:5 като гост срещу Сейнт Луис Блус.