Отново мач без публика за България в София?

Само година и половина по-късно "Васил Левски" отново може да затвори врати

по статията работи: Иво Вецев | 11.10.2014 | 15:50

Преди година и половина България игра срещу Малта на стадион "Васил Левски" без публика, след като за расистки скандирания срещу Дания националният ни отбор трябваше да играе без верните си фенове през март 2013, когато победихме непретенциозния си съперник с 6:0.

Сега, отново срещу Малта, България може да играе пред празни трибуни, а причината се крие в напрежението, което избухна в секторите "Б" и "Г" по време на вчерашната загуба от Хърватия с 0:1 в квалификация за Евро 2016.

Около 20' в сектор "Б" нахлу полиция, която си спретна бой с част от привържениците, а секунди по-късно станахме свидетели на обстрел с факли и димки в сектор "Г" между феновете на двата отбора.

Съдията на двубоя взе мерки и прекрати срещата за 5 минути, докато се вдигне завесата над терена на стадион "Васил Левски". Всичко това е описано подробно от съдията и делегата на двубоя, а Апелативната комисия към УЕФА ще вземе решение след изиграването на останалите квалификационни мачове през октомври.

Преди година България беше глобена с 35 хиляди швейцарски франка, като очакванията са за подобно или дори по-сурово наказание от страна на УЕФА.

Следващият двубой на България като домакин е срещу Малта на 16-и ноември на стадион "Васил Левски".