Пети пореден мач без успех за ПАОК и Бербатов

Тимът окончателно отпадна от Лига Европа

по статията работи: Даниел Любомиров | 27.11.2015 | 00:00
PAOK FC

Пети пореден мач без победа и втори последователен без отбелязан гол регистрира ПАОК и българската звезда Димитър Бербатов. Тимът от Солун още по-рано в четвъртък вечер бе загубил всичките си шансове да прескочи групите на Лига Европа, но и не можа да зарадва феновете си с домакинска победа срещу аутсайдера Габала.

ПАОК и азербайджанският клуб завършиха наравно 0:0, с което гърците остават без победа и с 4 точки актив кръг преди края на третата позиция. По-рано днес Краснодар срази с 1:0 Борусия (Дортмунд) и двата тима имат по 10 пункта, докато Габала е последен с 2 точки.

Най-опасното положение за ПАОК бе създадено в 60-ата минута и в него дейно участие взе Бербатов. Българинът първо пробва с глава да засече добро центриране отляво, но ударът му бе блокиран, което обаче не попречи на Митко да играе отново с топката. Той я чукна назад за намиращия се в отлична позиция Сабо, но той пък не можа да намери очертанията на вратата от по-малко от десет метра фронтално.

В други срещи за вечерта Наполи записа пета поредна победа в Лига Европа – 1:0 над Брюж, с което отново затвърди водачеството си в Група D. Единственото попадение за "партенопеите" вкара Чирчес след центриране от корнер в 41-ата минута.

Аякс порази Селтик в Глазгоу с 2:1, като победното попадение падна 120 секунди преди края на редовното време. Олимпик (Марсилия) пък надви с 2:1 Грьонинген.