Порто и Зенит с единия крак в групите на Шампионската лига

Селтик без Александър Тонев взе добър резултат в Словения

по статията работи: iNews.bg | 21.08.2014 | 08:52

Снощи се изиграха последните пет срещи от първите мачове от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Отборите на Порто и Зенит (Санкт Петербург) взеха аванс преди реваншите, докато останалите три двубоя завършиха без победител и с един и същ резултат - 1:1.

Португалският колос Порто спечели най-интригуващия мач от вечерта, след като "драконите" постигнаха минимален, но много ценен успех с 1:0 при гостуването си на Лил във Франция.

Единственият гол в двубоя падна 15 минути преди почивката, когато мексиканският национал Ектор Ерера прониза Винсент Ениеама и донесе успеха на Порто.

Така Порто е твърд фаворит преди реванша на "До Драгао", докато отборът на Рене Жирар е изправен пред изключително предизвикателство, за да достигне групите на Шампионската лига.

Руският гранд Зенит също се поздрави с минимален успех с 1:0 при визитата си на Стандард Лиеж.

Първият и единствен гол в Лиеж падна още в 16', когато Олег Шатов прониза японския страж на белгийците Кавашима.

В предишния кръг руснаците оцеляха на косъм срещу кипърския АЕЛ на Ивайло Петев, но сега Зенит си осигури далеч по-лек реванш в Санкт Петербург.

Шотландският гранд Селтик направи важна крачка към ново класиране за групите на Шампионската лига, след като "детелините" завършиха наравно - 1:1 при гостуването си на Марибор в Словения.

Така Селтик взе преимущество преди реванша на "Селтик Парк" в Глазгоу, макар и намирайки място в плейофите на турнира след административната дисквалификация на полския Легия.

Българският национал Александър Тонев не бе в групата на Селтик, като причина за това е контузията на крилото.

И двата гола в двубоя паднаха още в първия четвърт час. Калъм МакГрегър откри за Селтик в 6', но в 14' словенците изравниха. Дамян Бохар оползотвори асистенция на Филипович и оформи крайното 1:1.

Така дори нулево равенство в Глазгоу би позволило на Селтик да се класира за групите на Шампионската лига.

В останалите два мача Олборг и Апоел направиха 1:1, същият резултат се получи и в двубоя Слован (Братислава) - БАТЕ (Борисов), като съперниците оставиха всичко за реваншите другата седмица.