Португалия победи Полша с дузпи, отива на полуфинал

По инория „дружина полска“ отпадна без загуба на турнира, тимът на Роналдо продължава без победа

по статията работи: iNews.bg | 02.07.2016 | 13:47

Тимът на Португалия стана първият полуфиналист на Евро 2016. Отборът на Кристиано Роналдо отстрани Полша след продължения и дузпи на "Стад Велодром" в Марсилия. Редовното време завърши 1:1, в продълженията нямаше нови голове и при дузпите португалците се наложиха с 5:3.

По ирония на съдбата Полша отпадна от Евро 2016 без загуба в редовните 90 минути, докато Портгалия продължава напред без нито една победа.

Срещата започна добре за поляците, които поведоха в резултата с ранен гол на Роберт Левандовски още във втората минута на двубоя. Това беше първият гол за Левандовски на европейското първенство.

В 15-ата минута "дружина полска" имаше шанс да увеличи резултата след контраатака, но ударът на Аркадиуш Милик мина встрани. Минута по-късно звездата на португалците Роналдо опита директен обстрел на вратата на Фабиански от фаул, но разстоянието беше твърде голямо.

В ответната атака Левандовски нахлу в наказателното поле, където беше задържан, но продължи да играе с топката и отправи удар, но не затрудни Патрисио.
Милик продължи да тормози португалската отбрана. В 21-ата минута той получи топката в центъра, проби и стреля, но Пепе успя да я отклони в ъглов удар.

Последва нова страхотна полска атака, при която португалската отбрана показа сериозни слабости, позволявайки на съперника да комбинира без проблеми в близост до вратата.

В 30-ата минута Роналдо падна след едно центриране в наказателното поле и имаше претенции, че е избутан в гръб от защитник на Полша, но реферът не свири желаната дузпа.

В 33-ата минута полската агитка остана безмълвна след страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле на 18-годишният Ренато Санчес, който изравни резултата. Така Санчес стана най-младият титуляр на Евро 2016. Голът даде импулс на португалците, които продължиха да атакуват, но полувремето завърши при резултат 1:1.

Втората част започна с положение пред вратата на Патрисио. Роберт Левандовски успя да засече с глава центриране, но топката попадна право в ръцете на португалския вратар.

В 51-ата минута Фабиански трябваше да се намеси след центриране към Роналдо в наказателното поле.
Четири минути по-късно Роналдо беше изведен отляво на вратата от Нани, но предпочете да стреля вместо да комбинира с връхлитащия пред вратата Пепе.

Обсадата на полската врата продължи. 60-ата минута Нани центрира в наказателното поле, но Роналдо се размина с топката. В 68-ата минута поляците организираха страхотна атака, завършила с удар отблизо на Милик, но Патрисио спаси.
Последваха равностойни минути, като нито един от двата отбора не успя да създаде чисто голово положение.

В 77-ата минута Португалия имаше възможност при изпълнението на ъглов удар, но полският вратар успя да спаси.

В 83-ата минута след продължително разиграване пред наказателното поле на Полша, Куарешма завърши с центриране, но топката попадна право връцете на Фабиански.

Пет минути преди края Моутиньо матира полската отбрана, като изведе Роналдо сам пред вратаря, но звездата на иберийците не успя да нанесе удар.

Продълженията

След като не успяха да излъчат победител в редовното време на двубоя, двата отбора изиграха две продължения.

В началните минути Португалия и Полша си размениха по едно положение, но Роналдо и Милик не успяха да пронижат противниковата врата.

В 108-ата минута мачът беше прекъснат за кратко след нахлуването на фен на игрището. Двубоят продължи след извеждането му от терена.

В крайна сметка Полша и Португалия играха предпазливо и продълженията завършиха без отбелязване на точно попадение.

Така изходът от двубоя се реши след изпълнението на дузпи.

Първите трима футболисти от двата отбора бяха точни.