Постно равенство между Сити и Реал в първия полуфинал

0:0 в Англия между двата тима

по статията работи: Даниел Любомиров | 26.04.2016 | 23:45

Първият полуфинал в Шампионска лига в историята на Манчестър Сити се оказа сравнително успешен, след като тимът се добра до равенство 0:0 като домакин на 10-кратния носител на трофея Реал Мадрид. Двубоят на "Етихад" бе далеч от атрактивното, но и двата отбора могат да извлекат позитиви от стискането на ръцете.

По-доволни от ремито би трябвало да бъдат домакините, въпреки че самият мач протече равностойно и на моменти дори скучно, след като едва в 27-ата минута зрителите видяха първия удар, който дори не беше в очертанията на вратата.

Голямата звезда на "кралския клуб" Кристиано Роналдо не започна мач в Шампионска лига за първи път от два сезона - за последно при поражението с 0:2 от Борусия (Дортмунд) през 2013 година - но сега поне неговият тим се добра до хикс.

Манчестър Сити едва за втори път в последните си 11 срещи с испански отбори запази суха мрежа, но с нея продължава да има достатъчно аргументи, за да опита да се пребори за класиране на финала.

Първото полувреме не предложи почти никакви голови положения и двата тима нито веднъж не намериха очертанията на двете врати. Единственият по-сериозен изстрел в актива на Реал Мадрид бе дело на Карим Бензема, който в края на първото полувреме от доста добра позиция не можа да нацели рамката на вратата.

От другата страна също имаше само един опит, който си заслужава да бъде споменат, но по-скоро домакините останаха притеснени от ранната принудителна смяна на Давид Силва, отстъпил мястото си на Ихеаначо.

След почивката положенията зачестиха, но и двата тима общо си отправиха пет точни удара - Реал Мадрид с леко предимство 3:2. Както беше и срещу ПСЖ, големият герой за Сити се казваше Джо Харт, който направи две великолепни намеси и попречи на "кралския клуб" да се окичи с лаврите от евентуален успех, който щеше да направи реванша на "Сантяго Бернабеу" доста по-малко интригуващ, отколкото сега.