Реал Мадрид капитулира срещу Атлетико за Суперкупата на Испания

"Кралския клуб" повален от тактиката на Симеоне

по статията работи: Иво Вецев | 23.08.2014 | 01:24

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) почва сезона по впечатляващ начин, след като тази вечер на "Висенте Калдерон” възпитаниците на Диего Симеоне стигнаха до победа с 1:0 над Реал Мадрид и след 1:1 в първата среща триумфираха със Суперкупата на страната.

Шампионите напълно заслужиха триумфа си, след като за две срещи допуснаха не повече от две чисти положения пред вратата на Моя, неутрализираха тотално Карим Бензема и Гарет Бейл и се справиха с мултимилионните трансферни перли на "кралете” в лицето на Хамес и Тони Кроос.

Тази вечер още във 2’ Манджукич беше изпуснат от Варан и Рамос, а бившият ас на Байерн (Мюнхен) нямаше проблем да прати топката покрай Касияс, вкарвайки дебютния си гол за "дюшекчиите”.

Реал Мадрид имаше шанс да изравни на два пъти чрез Хамес Родригес през първото полувреме, но през второто нямаше почти никакви шансове, като дори влизането на Кристиано Роналдо не промени това. Атлетико пък пропусна по-изразителна победа, като гредата и Касияс съхраниха шансовете на Реал до самия край.

Въпреки това "кралския клуб” не се възползва и загуби битката за втория трофей през настоящия сезон, след като вече спечели Суперкупата на Европа. Вместо това, Атлетико взе частичен реванш за злощастно загубения финал в Шампионска лига, когато през май Рамос в последната минута изравни, а след това Реал се добра до успех с 4:1 в продълженията.

Това е първи триумф за "рохибланкос” в турнира след 1985 година, когато Луис Арагонес изведе тима до Суперкупата.  Икер Касияс пък допусна първата си загуба срещу Атлетико в кариерата си, след като до момента вратарят не познаваше вкуса на поражението в близо 30 мача.

Атлетико няма да празнува тази вечер, тъй като играе още в понеделник в първия кръг на Примера Дивисион. Тогава и Реал Мадрид открива кампанията си в Ла Лига.