Реал Мадрид разгроми Елче с 4 гола на Роналдо

Трети пореден изразителен успех за "белия балет"

по статията работи: Даниел Любомиров | 23.09.2014 | 23:13
БТА/AP

Реал Мадрид постигна очакван домакински успех над Елче с 5:1 в междинния 5-ти кръг на Примера дивисион, макар да се озова догонващ в резултата още след четвърт час игра на своя "Сантяго Бернабеу".

Цели четири от попаденията бяха реализирани от талисмана на "кралския клуб" Кристиано Роналдо, който иначе започна мача по нетипичен начин, предизвиквайки дузпа в полза на съперника.

Гостите от Елче, за които най-активен бе Гари Родригес, поведоха изненадващо чрез дузпа в 14-ата минута за спорно нарушение на Кристиано Роналдо при защита на корнер. Носителят на Златната топка за 2014-та опита да изчисти топката, но бе изпреварен от свой противник, когото в последствие закачи за крака.

Въпреки на пръв поглед невинната ситуация, реферът отсъди дузпа и Еду Албакар преодоля Кейлор Навас от бялата точка – 0:1. Националът на Коста Рика започна като титуляр за "белия балет" за първи път откакто бе привлечен от Леванте. Решението на Карло Анчелоти да остави Икер Касияс на пейката има логика – капитанът има повече допуснати голове до момента (8) в първенството, отколкото спасявания (6).

В 20-ата минута Реал Мадрид изравни резултата след отлично центриране на Хамес Родригес от дясното крило, което бе засечено в мрежата с глава от Гарет Бейл – 1:1. 8 минути по-късно съдията отсъди нова спорна дузпа, този път за Реал Мадрид, като този път дори многобройните повторения не можаха да убедят, че в действителност има контакт между Марсело и бранител на Елче.

Роналдо не пропусна от бялата точка и осъществи пълен обрат за Мадрид, като не изчака дълго, за да отбележи и втория си гол в мача. В 38-ата минута CR7 демонстрира впечатляващ отскок и с глава прати кълбото в долния ъгъл на вратата, пазена от Ману Ерера – 3:1. Така за отрицателно време домакините заличиха пасива си и си осигуриха солидна преднина.

В 78-ата минута Роналдо бе спънат в гръб в наказателното поле и получи шанс да изпълни втора дузпа, с която оформи хеттрика си 4:1. Иначе от август 2009-та насам Кристиано е реализирал 39 дузпи – поне с 14 повече от всеки друг играч в Ла Лига.

В 92-ата минута хубава акция на Мадрид завърши с техничен удар на Роналдо с външен фалц за крайното 5:1.

Срещата бе от голямо значение за Реал, тъй като тимът вече изостава с 6 точки от лидера Барселона след едва 4 кръга. "Белия балет" вече има 9 точки от 5 мача и записа трети пореден успех, ако прибавим и 5:1 над Базел в първия двубой от групите на Шампионска лига.

Анчелоти отново използва Иско и Асиер Ияраменди един до друг в състава си, като първият действаше вляво на халфовата линия. Хамес Родриге и Тони Кроос действаха отдясно и в центъра, а Гарет Бейл и Кристиано Роналдо изпълняваха ролята по-скоро на нападатели, тъй като Карим Бензема бе оставен на пейката.

Очакванията Хавиер Ернандес да поведе атаката не се оправдаха, като Чичарито влезе едва в 78-ата минута, въпреки че впечатли с двете си попадения при разгрома 8:2 над Депортиво ла Коруня.