Сити скъси дистанцията с Челси

Яя Туре поведе своите към успех над Саутхямптън

по статията работи: Иво Вецев | 30.11.2014 | 17:36
БТА/AP

Шампионът на Премиършип Манчестър Сити изскочи на 2-о място в класирането, след като този следобед стигна до категорична победа с 3:0 в гостуването си на Саутхямптън в директен спор между преследвачите на Челси.

Първото полувреме остана без голове, но в 51' Яя Туре поведе своите към победата с гол от 20 метра. Саутхямптън остана и с човек повече в 74' след червен картон на Монгала, но именно тогава с две контраатаки Лампард (81) и Клиши (88) фиксираха крайното 3:0.

Победата е изключително важна за "небесносините", които скъсиха на 6 точки аванса на Челси, след като лондончани стигнаха само до 0:0 в гостуването си на Съндърланд. Лошата новина за Пелегрини е, че Компани получи контузия и все още не е ясно неговото състояние.

Саутхямптън пък записа първа загуба за сезона у дома, а голът на Яя Туре беше първи във вратата на Форстър от септември месец насам, отново вкъщи. Това прати "светците" на трето място в класирането.

Сити излезе с идеята да отбележи ранен гол, като това можеше да стане реалност още в първите 10 минути. "Гражданите” бяха много опасни, а Серхио Агуеро при типичен пробив в пеналта беше жестоко подкосен от защитник. Майк Джоунс обаче за всеобща очуда показа жълт картон за  симулация на нападателя.

Постепенно "светците” започнаха да изграждат все по-добри атаки, а в 21’ Пеле едва не даде преднина на втория в класирането преди този кръг. Той се възползва от грешка в защитата на гостите, но ударът му беше спасен от Харт. Впоследствие английският национал направи още една отлична намеса при удар на Стивън Дейвис.

Шампионите също имаха своите шансове, като най-голямата опасност дойде в 31’. Тогава Йоветиче беше изведен в наказателното поле и стреля силно, топката мина между краката на Фостър, но Алдервейрълд успя да избие от голлинията.

Втората част почна силно за Саутхямптън, като домакинтие изпуснаха две добри положения преди да удари часът на Яя Туре. Агуеро задържа отлично топката в наказателното поле и пусна за Яя пред наказателното поле. Той нанесе мощен удар, топката рикошира и влезе във вратата в 51’.

Последваха пропуски на Агуеро и Навас, а в 74’ домакините можеха да стигнат до изравнителен гол. Яя Туре беше надигран от Шейн Лонг, който се понесе в нападение. Монгала го фаулира с цената на жълт картон, който беше втори за защитника – "светците” останаха с човек повече.

Това обаче се оказа без значение, след като резервата Франк Лампард се разписа в 81’ при контраатака и точен удар от 15 метра – 0:2. 2 минути преди края образцова контраатака на Сити завърши с прострелен пас на Агуеро към Клиши – 3:0 и първи гол за защитника с екипа на "небесносините”.