Славия спря устрема на Берое

"Белите" измъкнаха равенство в Стара Загора

по статията работи: Иво Вецев | 23.11.2014 | 19:31

Берое не успя да стигне до домакинска победа над Славия, след като през първото полувреме направи куп пропуски, а през второто допусна сериозна грешка в защитата си и така двата отбора завършиха 1:1 в последен мач от 16-ия кръг на А група.

Керкар с красив гол откри в 10', но Венци Христов и Мапуку пропуснаха уникални положения. Това помогна на Славия, като "белите" изравниха в 46' след индивидуален пробив на Василев.

Благодарение на точката си столичани продължават да изненадват фаворитите в А група, след като вече измъкнаха точки от ЦСКА и Лудогорец като гости. Берое обаче се изкачи на 3-ото място с 28 точки, а отборът е в серия от 3 поредни мача без загуба.

Домакинският натиск в началото беше вихрен, като още в 5' Венци Христов получи отличен шанс да открие, но Емил Петров със сетни усилия успя да избие. Защитата на "белите" обаче издръжа още само 5 минути, след като Керкар показа голямата си класа и с красив далечен удар откри резултата - 1:0 за старозагорци.

Това обаче не охлади щурма на беройци, които продължиха да натискат. Мапуку обаче се оказа големият грешник сред възпитаниците на Петър Хубчев, след като нападателят на два пъти се озова сам срещу вратаря, но пропусна и в двата случая, в единия от които Петров направи брилянтно спасяване.

Играчите на Иван Колев реагираха на натиска в 29', когато столичани направиха най-добрата си атака. Фонсека получи топката на празна врата, но не успя да овладее добре и дори не уцели вратата. До края на полувремето Берое, чрез Христов, направи нови два пропуска и водеше само с 1:0 на полувремето.

Това беше използвано от Славия по отличен начин, след като още в първата минута на втората част Василев направи за смях защитниците на Хубчев и стреля покрай Макенджиев за 1:1.

След гола и двата тима заложиха повече на защитната игра, като не допускаха празни пространства. Берое действаше малко по-добре в офанзивен план, но Петров на два пъти успя да се намеси добре. В 66' той все пак сбърка при удар на Керкар отдалеч, но нямаше кой да попречи на вратаря да поправи грешката си.

В последните 20 минути Славия се отбраняваше отлично и запази точката, която пък прати Берое отново в топ 3.