След златото в многобоя ансамбълът взе и сребро на обръчи (ВИДЕО)

Предстои разпределението на отличията на две въжета и три топки

по статията работи: iNews.bg | 09.04.2017 | 17:33
Facebook

Националният ансамбъл по художествена гимнастика в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Теодора Александрова и Елена Бинева, спечели втори медал от Световната купа в Пезаро, Италия. Възпитаничките на треньорката Весела Димитрова се класираха на второ място във финалите на съчетание с пет обръча. Грациите ни получиха оценка от 18,150 като не допуснаха сериозни грешки при изиграването, предаде бТВ.

Победителки на обръчи стана ансамбъла на домакините от Италия, които получиха 18,700. Трети са представителките на Китай с оценка 17,900.

Вчера ансамбълът ни спечели злато в многобоя на първото си по-сериозно състезание. Именно изиграването на съчетанието с пет обръча, за което получиха 18,700, помогна на грациите да се качат на най-високото стъпало на почетната стълбичка.

Федерацията по художествена гимнастика отправи възторжени поздрави към новите "златни момичета":

По-късно тази вечер е финалът на две въжета и три топки, за което в многобоя гимнастичките ни получиха 18,650.

Момичетата на Весела Димитрова поеха щафетата в националния отбор от "златните момичета" на Ина Ананиева, които спечелиха 81 медала от големи първенства в кариерите си.

Новата генерация български грации дебютираха на международна сцена на Гран при на Москва през февруари, където спечелиха златен и два сребърни медала.