Стоилов и Петев със загуби в Лига Европа

Тотнъм и Виляреал прекалено силни

по статията работи: Иво Вецев | 21.08.2014 | 21:47

Станимир Стоилов не успя да постигне ново чудо в Лига Европа, след като воденият от него Астана загуби категорично с 0:3 от Виляреал у дома в първи двубой от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира.

Опитният треньор, който има опит в турнирните битки, не успя да се противопостави на испанския тим, който буквално прегази водения от българския специалист тим.

Още в 33' домакините допуснаха грешка в защитата, като двама се разминаха с топката и позволиха тя да се озове в Кани, който не успя да стреля силно, но ударът му беше достатъчно добър, за да влезе във вратата на Ерич.

През второто полувреме "жълтата подводница" вкараха още два гола и решиха всичко в сблъсъка. 3 минути след подновяването на играта Джовани Дос Сантос беше намерен от Коста, а мексиканският национал чукна топката във вратата - 0:2.

Домакините дори останаха с човек по-малко в последния половин час, като Аничич беше изгонен от игра, а Марио вкара в 84' за крайното 0:3.

След седмица "Мадригал" е домакин на протоколния реванш.

АЕЛ (Лимасол), който е воден от българския специалист Ивайло Петев, измъчи сериозно английския Тотнъм и водеше с 1:0 16 минути преди края, но кипърският отбор не издържа и загуби с 1:2 първия двубой от плейофите за влизане в групите.

Срещата почна отлично за домакините, като в 14' Паулиньо допусна сериозна грешка в средата на терена, губейки топката в средата на терена. Адриан напредна и мина покрай няколко играчи и с хубав удар направи 1:0.

До края на полувремето АЕЛ доминираше изцяло, като "шпорите" нямаха почти никакви положения, а единственото по-добро се откри пред Хари Кейн в началото на втората част, но той пропусна.

Така настъпи 74', когато резервата Ламела намери отлично Солдадо в наказателното поле, а испанският нападател успя да изравни. Само 6 минути по-късно отново Ламела беше в основата на гола, като даде марков пас за Кейн, който фиксира крайното 1:2 за Тотнъм.

Срещата реванш е след една седмица на "Уайт Харт Лейн".

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Следите остават