Съдия тотално обърка шампионските амбиции на Лестър

Джонатан Мос се превърна в главно действащо лице

по статията работи: Даниел Любомиров | 17.04.2016 | 17:41
БГНЕС/ЕРА

Съдията Джонатан Мос се превърна в главно действащо лице по време на изключително драматичното равенство на Лестър – 2:2 в домакинството на Уест Хам в едно от дербитата, които ще бъдат най-дискутирани от всички фенове на английския футбол.

Сблъсъкът от 34-ия кръг на Висшата лига обещаваше да бъде вълнуващ, но купищата дискусионни съдийски решения определено повлияха на крайния резултат и е трудно да се прецени доколко хиксът отразява реално показаното на терена от двата тима.

Супергероят за феновете на Лестър Джейми Варди откри резултата в 18-ата минута след асистенция на въздесъщия Енголо Конте, като новият нападател на английския национален отбор вече има 22 попадения през сезона на сметката си.

Толкова е активът и на Хари Кейн, който обаче още не е изиграл със своя Тотнъм 34-ия си двубой от началото на сезона.

В 56-ата минута Джонатан Мос направи първото си дискусионно и решително отсъждане, когато изгони с втори жълт картон Варди за симулация в наказателното поле на гостите. Варди стигна до дълга топка и нахлу в пеналтерията, където се строполи на тревата след съприкосновение с Анджело Обона.

Италианският бранител държеше за рамото Варди, който падна атрактивно, но, при наличието на контакт, е спорно доколко съдията имаше основания да накаже нападателя за симулация.

В 84-ата минута реферът откровено направи глупост, отсъждайки дузпа за Уест Хам за задържане на капитана Уес Морган срещу Ланцини. В действителност, имаше задържане, но то не бе по-сериозно от тези, които по принцип се получават в наказателните полета при изпълнение на корнери, а и играчът на Уест Хам бе твърде далеч от топката.

Андрю Керъл бе точен от бялата точка и "чуковете" изравниха малко преди края, а в 86-ата минута набързо осъществиха и пълен обрат след страхотно воле от ъгъла на пеналтерията на Арън Кресуел – 1:2.

Съдията Мос продължи с гафовете и не отсъди дузпа в последните секунди на мача, след като Роберт Хут бе свален на земята със суплекс от бранител на Уест Хам, но пък компенсира със спорен 11-метров наказателен удар в полза на Лестър в 93-ата минута.

Керъл изблъска Конте в типичен деул рамо в рамо, но Мос посочи бялата точка и най-често използваната резерва във Висшата лига Леонардо Уйоа с четвъртия си гол през сезона осигури равенство на Лестър – 2:2.

"Лисиците" продължават да са убедителни лидери със 73 точки от 34 мача, а вторият Тотнъм е с 65 пункта и двубой по-малко. "Шпорите" гостуват на Стоук Сити в понеделник и могат да съкратят изоставането си от върха.

Манчестър Сити е трети с 60 точки от 33 мача, а Арсенал е четвърти с 59 от 32 двубоя и по-късно днес приема Кристъл Палас, като с евентуален успех може да възроди надеждите си за шампионската титла.