Съндърланд погуби надеждите на Сити за титла

Евертън се отдалечи от Шампионската лига

по статията работи: Божидар Азманов | 16.04.2014 | 23:56

Манчестър Сити направи нова грешна стъпка в Премиършип след като направи 2:2 с последния тим в класирането - Съндърланд.

Домакините излязоха напред в резултата с ранен гол на Фернандиньо в 3-а минута, но вместо да се възползват от това и да довършат своя съперник, те му позволиха да създаде по-чистите положения за гол. Съндърланд не се възползва от тях до самия край на мача, но тогава в рамките на 10 минути между 73-а и 83-а минута обърна развоя след две попадения на Конър Уикъм.

"Гражданите" се хвърлиха в атака, но успяха да стигнат само до точката срещу срещу "черните" котки благодарение на Самир Насри две минути преди края на редовното време.

Така Сити събра актив от 71 точки и съкрати изоставането си от Ливърпул, който е първи със 77. "Гражданите" обаче вече са само с мач по-малко и след поражението на "Анфийлд" и издънката тази вечер, вече не дъраж титлата в ръцете си.

Съндърланд остава на последно място със скромния актив от 26 точки, на шест от спасителното 17-о място.

Повече за мача между Манчестър Сити и Съндърланд вижте в Sporta.bg

Евертън пък сериозно компрометира шансовете си да се пребори с Арсенал за място в топ 4 на класирането в английската Висша лига, след като се изложи при домакинството си на опашкаря Кристъл Палас.

"Карамелите" бяха попарени на собствения си стадион "Гудисън Парк" с 2:3 от играчите на Тони Пюлис, които се окупираха на 11-тото място и се отдалечиха на 11 точки от опасната зона на изпадащите. Евертън е пети с 66 пункта - на точка зад Арсенал.

Още за двубоя между Евертън и Кристъл Палас можете да видите в Sporta.bg

21 Пламен Панайотов 17.04.2014 | 11:27
"Гражданите" се хвърлиха в атака, но успяха да стигнат само до точката срещу срещу "черните" котки благодарение на Самир Насри две минути преди края на редовното време" - Много силен мач за Съндърланд .
20 Батко Реджеп 17.04.2014 | 11:17
Манчестър Сити изгуби шансовете си за титлата след това равенство и за жалост няма да успее да грабне трофея за втори път .
19 Баба Пъша 17.04.2014 | 11:07
Много интересен мач направиха двата отбора . Сити бяха без два от основните си играча Давид Силва и Туре, което в крайна сметка изигра своята роля .
18 Старата Госпожа 17.04.2014 | 10:51
Манчестър Сити се оголиха в защита и по този начин допуснаха вторият си гол, който почти сигурно ги вади от борбата за титлата в Англия .
17 чичо съби 17.04.2014 | 10:36
Манчестър Сити много се издъни в този мач . Изобщо не съм очаквал, че ще допусне цели 2 гола във вратата си, трябваше да отбележи втори гол много по - рано и да се направи мача лесен .
16 властен олигарх 17.04.2014 | 10:32
Да, нещо такова се получи. Да видим занапред какво ще го бъде положението. Трябват им победи на "светците", за да останат във Висшата лига.
15 властен олигарх 17.04.2014 | 10:32
14 опитен ловец 17.04.2014 | 10:28
Ще ги видим занапред какво ще направят. Аз лично си мисля, че повече едва ли ще ни разочароват. Все по-интересно ще го бъде.
13 Бандата наОушън 17.04.2014 | 10:27
Така си беше, наистина беше доста интересен и имаше какво да се види в него. Нека и занапред да продължават да ни радват двата отбора, защото имат какво да покажат ;).
12 Батко съссладко 17.04.2014 | 10:27
Така си е, но ще им трябва още победи, които да им гарантират оставането във Висшата лига. Ще видим как ще протекат нещата оттук насетне наистина.
11 властен олигарх 17.04.2014 | 10:26
Мауриньо трябва да изненада Ливърпул като гост, иначе няма как да станат шампиони. Ще видим оттук насетне вече какво предстои наистина.
10 опитен ловец 17.04.2014 | 10:25
Шансовете на Сити се изпариха току що. Единствените им надежди са да се издънят Челси и Ливърпул до края 2 пъти, което не виждам как ще стане.
9 Бандата наОушън 17.04.2014 | 10:23
"Евертън се отдалечи от Шампионската лига" - С тази загуба помогнаха страшно много на Арсенал ако питате мен. Изгубиха най-важния си мач за годината!
8 Батко съссладко 17.04.2014 | 10:22
В интерес на истината Съндърланд имат малко шансове да се спасят от изпадане и ще видим дали наистина ще останат във Висшата лига през следващия сезон.
7 нелепо съвпадение 17.04.2014 | 10:18
Изобщо не съм очаквал Манчестър Сити да има някакви проблеми срещу Съндърланд . Мисля, че ги превъзхождат, но не успяха да покажат това в мача .
6 Krist Novoselic 17.04.2014 | 10:03
Това равенство означава край на надеждите на Манчестър Сити за спечелване на титлата през тази година и те сами са си виновни .
5 tiha paranoq 17.04.2014 | 09:51
Манчестър Сити много ме разочарова в този мач . Като цяло очаквах да постигнат изразителна победа, а те едвам се домогнаха до равенството .
4 крива вежда 17.04.2014 | 09:38
Мачът беше много интересен през цялото време с много интересни моменти през цялото време и пред двете врати . И двата отбора можеха да победят .
3 mind games 17.04.2014 | 09:18
След като 7 минути преди края на мача са водили в резултата, значи са можели да вземат и трите точки. Недей да мериш само на база класирането на двата отбора.
2 empty world 17.04.2014 | 09:15
Съндърланд свърши своята работа в мача срещу Манчестър Сити, те едва ли можеха да вземат нещо повече от точка от този мач и постигнаха целта си .
1 mind games 17.04.2014 | 08:28
С този мач, не само Сити загубиха шансове за титлата, ами и Съндърланд шансове да се спаси. Много жалко за този отбор. Надявам се бързо да се върнат където им е мястото.