УЕФА няма да отмени картона на Ибрахимович

Очаква се наказанието на шведа да е за един мач

по статията работи: iNews.bg | 12.03.2015 | 15:53

Днес представители на УЕФА направиха изявление пред телевизия "Скай Спортс", като обявиха, че няма как червеният картон на Златан Ибрахимович от срещата между Челси и Пари Сен Жермен да бъде отменен.

Играчите на Лоран Блан се добраха до ценното 2:2 на "Стамфорд Бридж" с гол на Тиаго Силва шест минути преди края на продълженията.

30 минути, след като главният рефер Бьорн Кейперс даде началото на срещата, Златан Ибрахимович извърши нарушение срещу Оскар и бе пресилено изгонен, оставяйки тима си с човек по-малко.

Веднага след срещата шведският нападател направи интересно изказване, наричайки футболистити на Челси "бебета".

"Прибрах си кръка, защото виждах как се приближава към мен. Не знам дали симулираше след това. Не ме интересува. Спечелихме срещата и продължаваме напред. Ще видим какво ще стане", заяви Ибракадабра.

Дисциплинарната комисия на УЕФА ще направи събрание следващия четвъртък, за да реши дали да увеличи наказанието на нападателя или то да остане само един мач.

Очакванията във парижкия тим са наказанието да не бъде променяно, тъй като е такафа политиката на УЕФА, когато съдията е направил грешка.