Уникално! Националите по волейбол помляха олимпийския шампион във Варна

Четата на Константинов срази в четири гейма най-силния тим в света - Бразилия

по статията работи: iNews.bg | 12.06.2017 | 09:50
Източник: fivb.com

Българският национален отбор по волейбол записа велика победа. В мач от световната лига момчетата на Пламен Константинов се разправиха с 3:1 гейма срещу Бразилия. Южноамериканците са актуалният олимпийски шампион и са считани за най-силния тим в света, пише Sporta.bg

Нашите обаче не трепнаха и се поздравиха с категоричен успех в препълнената зала във Варна. Така взехме 3 точки от бразилците и запазихме всички шансове за класиране на финалния турнир в най-комерсиалната надпревара. Той ще се състои в Бразилия - в град Коритиба.

В първия гейм наложихме волята си след страхотна серия и обрат след първото техническо прекъсване. Националите изоставаха при 6:8, но със силен сервис и стабилна защита, обърнаха до 16:14 при второто техническо прекъсване. Николай Пенчев се прояви отлично и националният ни тим поведе с 20:16 точки. Бразилците опитаха да променят развоя на гейма, намалиха до 21:22, но в крайна сметка ликувахме след 25:22 точки.

Вторият гейм се разви по подобен сценарий. Селесао натрупа преднина в началото, а нашите обърнаха резултата. Поведохме с комфортното 23:18 точки, преди да допуснем точка за съперника. Страхотни две намеси на Виктор Йосифов сложиха точка на втория гейм - 25:19.

Третата част също беше равностойна. Бразилците водеха след първото техническо прекъсване с 8:6, но след феноменална блокада на Соколов нашите изравниха - 17:17. Последва размяна на точки, а бризилците успяха да поведат с 21:19. Отлична намеса на Соколов доведе до намаляване на резултата – 21:20.След две наши грешки Селесао натрупа аванс от 23:20. Соколов намали – 23:21. Йосифов принуди бразилците да сгрешат и изкарат топката в аут – 23:22. Йосифов изпълни сервиса в аут и гостите получиха геймбол – 24:22. Николов върна интригата – 24:23. Бразилците обаче затвориха частта след светкавична атака по диагонала – 25:23.

Отново станахме свидетели на размяна на водачеството в четвъртата час. След първоначално изоставане България успя да обърне до 11:10 в своя полза. Националите ни водеха после с 15:14, за да се стигне и до комфортната преднина от 21:15 след атака по диагонала. Последва 23:16 за България. Оставаше по-лесното – да се затвори гейма. Цялата зала стана на крака в очакване на нашия триумф. При 23:18 Пламен Константинов поиска прекъсване. После стигнахме и до мач бол. При втория българите затвориха гейма с 25:19 и спечелиха срещата.

Волейболистите ни победиха световния шампион Полша в първия си мач във Варна с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14), а в събота вечерта България отстъпи на Канада с 1:3 гейма (25:27, 28:30, 25:21, 23:25).

Националите ни вече са с три победи и три поражения в шестте си мача от началото на новия сезон в Световната лига.

Следващият турнир от Световната лига е в Кордоба, Аржентина.