ЦСКА-София с престижно равенство срещу Удинезе

Червените с добър мач в Борисовата градинаи, завършиха 0:0 на контролата с италианците

по статията работи: iNews.bg | 23.07.2016 | 22:54

Отборът на ЦСКА-София завърши наравно 0:0 с италианския "Удинезе" в последната си контрола от лятната си подготовка. Преди проверката, играна на стадион "Българска армия”, бе и официалното представяне на червените за предстоящия шампионат в Първа професионална лига, предаде БГНЕС.

Иначе днешният двубой предложи интересен футбол на зрителите по трибуните в Борисовата градина.

Първата възможност за гол в мача се откри пред домакините. В 17-ата минута отлично подаване на Борис Галчев към Преслав Йорданов изведе централния нападател на чиста позиция. Таранът на червените реши да заложи на силата, но ударът му срещна гредата.

Удинезе отговори с мощен шут на гръцкия национал Панайотис Коне в 36-ата минута, но Китанов успя да отрази неговия удар. Две минути по-късно отличен индивидуален пробив на Диого Виана завърши с опасно центриране в наказателното поле на италианците, където обаче Станислав Маламов бе блокиран и не успя да засече топката.

След почивката ЦСКА и Удинезе видимо намалиха темпото на игра, като на терена се появиха голяма част от резервните състезатели на двата тима.

Най-сериозната възможност за гол през второто полувреме дойде в 63-ата минута и бе в полза на гостите. Централният нападател на черно-белите Дуван Сапата излезе очи в очи с резервния страж на ЦСКА Анатолий Господинов, който показа изключително хладнокръвие и успя да отрази удара на колумбиеца.

До края играчите на Христо Янев опитаха да стигнат до победата, но натискът им не се увенча с успех.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 В кадър