ЦСКА не загуби, но отпадна от Лига Европа

"Червените" само с едно положение за 90 минути

по статията работи: Иво Вецев | 24.07.2014 | 21:59

ЦСКА записа едно от най-срамните си европейски участия, след като "армейците” стигнаха само до равенство 0:0 срещу Зимбри в Кишинев и след 1:1 на "Васил Левски" 31-кратните шампиони на България напускат безславно Лига Европа.

ЦСКА записа много неубедителен двубой, в който отборът имаше само една добра ситуация и дори можеше да загуби срещата срещу молдовския съперник, но Дивиш изигра отличен двубой и се отчете с няколко ключови спасявания.

През първата част Стойчо Младенов направи и принудителна смяна, пускайки Супусепа на мястото на Крачунов, а впоследствие героят от първия мач Антон Карачанаков остана на резервната скамейка през всичките 90 минути.

За капак, Еденилсон Бергонси изпусна своите нерви 5 минути преди края и беше изгонен с директен червен картон, а "армейците” така и не стигнаха до положение, от което да отбележат гол.

Така за втори пореден път ЦСКА напуска безславно турнира Лига Европа, след като отборът отпадна от дебютанта Мура преди две години. Интересен факт е, че "червените” нямат в загуба в тези мачове, но има 4 равенства и нито един гол на чужд терен.

По-късно днес ще стане ясно дали някой от другите два български тима – Литекс и Ботев (Пловдив), ще продължи напред, след като ЦСКА не успя да го стори.

• Сега Натисни F1 образователна поредица...
  • 04:15 Олтарите на България
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 04:45 "Марлон" - сериал /п./
  • 06:00 "Тази сутрин" - информационно...
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, еп.75 /п./