ЦСКА отново е на върха след 3:0 над Локо (Сф)

Най-добрата защита преди 9-ия кръг не можа да спре нападателите на Стойчо Младенов

по статията работи: Даниел Любомиров | 20.09.2014 | 21:05

ЦСКА постигна четвърта поредна домакинска победа в А група отново без да допусне гол, след като пречупи най-добрата защита в първенството (преди актуалния 9-ти кръг) – тази на Локомотив (София) – за успех с 3:0 на стадион "Българска армия".

Още през първото полувреме Румен Трифонов можеше да бъде изгонен за два жълти картона, но реферът Цветан Кръстев го пожали. "Червените" обаче постоянно тероризираха левия фланг на отбраната на Локомотив и в началото на втората част провокираха две нелепи грешки при изнасянето на топката.

При втората от тях Тони Силва направи пробив в зоната на Трифонов и подаде по земя успоредно на линията на наказателното поле. Непокритият Жуан Фелипе овладя и с премерен изстрел от 13-14 метра матира Божидар Митрев - 1:0.

Само 5 минути по-късно ЦСКА поведе с 2:0, след като дълъг пас на Маркиньос към Антон Карачанаков не намери адресата си, но десният бек на Локо Елтон дос Рейс невнимателно върна към Митрев. Спринтиращият Буш изпревари вратаря и с елегантно докосване реализира 6-ия си гол в А група, за да затвърди лидерството си при голмайсторите в първенството.

Крайното 3:0 оформи резервата Орелиен Жоаким в 93-ата минута след добра работа в наказателното поле на Серджиу Буш.

Така "армейците" запазват лидерската си позиция и увеличават актива си на 20 точки – 2 повече от Берое, който малко по-рано днес постигна категоричен успех с 3:0 като гост на другия Локомотив в Пловдив.

Серджиу Буш с шестте си гола до момента е номер 1 при реализаторите в А група, но дели мястото си с нападателя на Берое Венцислав Христов, който се разписа за крайния резултат в другия мач на стадиона в пловдивския парк "Лаута".

Фелипе пък има три попадения на сметката си досега, като във втори пореден кръг бележи, след гола на "Тича" срещу Черно море миналата седмица. Вече 18 поредни гостувания на "Армията" се оказват безуспешни за Локомотив, който няма успех при визита на ЦСКА от 27-ми април 1997-ма година, когато надви 31-кратния шампион с 1:0 чрез гол на Георги Антонов.

Оттогава до днес "железничарите" могат да се похвалят само с две равенства и цели шестнайсет загуби. След инкасираните два гола Божидар Митрев вече изостава от Якуб Дивиш по брой сухи мрежи – 5:6, а същото е и съотношението между допуснатите голове от ЦСКА и Локомотив досега ("армейците" вече са с най-добрата защита, Берое също има шест гола в мрежата си, както и Лудогорец, но с мач по-малко).