Челси с пореден успех в Англия, Арсенал се изложи

"Топчиите" не успяха да победят Хъл Сити у дома

по статията работи: iNews.bg | 18.10.2014 | 19:25

Арсенал допусна нов изключително разочароващ резултат от началото на сезона в английската Висша лига, след като днес "топчиите" записаха пето равенство от едва осем изиграни мача през кампанията.

Този път лондончани сензационно не успяха да спечелят домакинството си на Хъл Сити на своя "Емиратс", спасявайки се от загуба в самия край на срещата за крайното 2:2.

Така Арсенал записа и трети пореден мач без успех във Висшата лига, което оставя "артилеристите" на цели 11 точки зад едноличния лидер Челси.

Хъл Сити от своя страна записа четвърто реми от началото на сезона и остава в средата на таблицата на Висшата лига.

С основен принос за това Арсенал да не загуби мача е чилийският национал Алексис Санчес, който през първото полувреме отбеляза във вратата на "тигрите", а в самия край записа блестяща асистенция за изравнителния гол на Дани Уелбек.

Междувременно eдноличният лидер в английската Висша лига Челси продължава да крачи към шампионската титла, след като днес "сините" спечелиха с 2:1 визитата си на Кристъл Палас в среща от 8-ия кръг на първенството.

По този начин Челси записа седма победа от осем изиграни двубоя до момента, оставайки лидер във временното класиране с актив от 22 точки - с шест повече пред шампиона Манчестър Сити, който заема втора позиция до момента.

Оскар и Сеск Фабрегас бяха точни за победителите, докато Джоел Кембъл вкара за Палас в самия край на мача.