Черно море разгроми Калиакра и го запъти към Б група

Георги Илиев се отличи с хеттрик и две асистенции за разгрома

по статията работи: Даниел Любомиров | 18.04.2012 | 19:18

Черно море срази със 7:1 Калиакра на стадион "Тича" във Варна и за пореден път затвърди впечатлението, че тимът от Каварна ще изпадне в Б група от следващия сезон.

Интригата в морския сблъсък изобщо отсъстваше и играчите на Стефан Генов нямаха проблеми да се справят с леката съпротива на гостите.

Още до 30-ата минута на практика изходът от мача беше предрешен, след като Живко Атанасов откри резултата в 11-ата, а Георги Илиев и Александър Александров се разписаха в 23-ата и 30-ата, за да направят цифровото изражение класическо.

След почивката гол наниза и Румен Николов, а Георги Илиев за втори път матира стража на Калиакра Цветан Димитров. В 75-ата пък Павел Ковачев порази собствената си врата и по този начин направи резултата 6:0 в полза на Черно море.

В 88-ата минута Георги Илиев оформи своя хеттрик, а Иван Цачев фиксира крайното 7:1 за домакините в добавеното време на срещата.

"Моряците" вече имат 43 точки и изпреварват Славия и Локомотив Пд за 6-ата позиция в класирането, като "белите" утре приемат ЦСКА, а "железничарите" гостуват на Светкавица.

Калиакра остава със скромния актив от 10 пункта и заема предпоследното 14-то място. До 12-ия Локомотив София го делят 8 точки, които не се вижда как ще бъдат спечелени, с оглед на трагичната продукция на състава, воден от Радостин Трифонов.

Така и двата по-ранни мача от Виктория футболно първенство, които се играха днес, завършиха с изразителни победи със седем реализирани гола. В Перник обаче резултатът бе по-очакван, защото Миньор игра с юношите срещу Лудогорец.

Мачът между Монтана и Литекс бе отложен заради обилния дъжд, който се изсипа в Северозападна България.

В 19-ата минута зрителите на стадион "Тича" спазиха уговорката и аплодираха на крака капитана на българския национален отбор Стилиян Петров.

В 11-ата пък Илиев асистира за първия гол на отбора си, след като от корнер сложи топката на главата на Живко Атанасов за 1:0.

В 23-ата Мирослав Манолов излезе сам срещу вратаря на Калиакра Цветан Димитров, финтира го и беше повален в наказателното поле. Георги Илиев превърна дузпата в гол и удвои преднината на Черно море.

В 30-ата минута Илиев направи втората си асистенция в срещата, като центрира от фаул за бранителя Александров, който с глава направи резултата 3:0.

11 минути след почивката влезлият като резерва Румен Николов на празна врата реализира 4-тото попадение за "моряците", а в 67-ата Илиев с прекрасно изпълнение на странична ножица се разписа за 5:0.

В 75-ата минута Фернандес излезе очи в очи с вратаря на Калиакра Димитров и технично го прехвърли. Топката срещна напречната греда, но мина голлинията след рикошет в тялото на притичалия бранител Ковачев - 6:0.

Георги Илиев с нов страховит удар от около 15 метра по ефектен начин оформи хеттрика си в срещата, а крайното 7:1 стана факт след точен удар на Иван Цачев в последните секунди на мача.