Юношите с драматична загуба на Европейското

Играчите на Александър Димитров паднаха след дузпа в края

по статията работи: iNews.bg | 23.07.2014 | 08:25

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби и втория си мач от Европейското първенство в Унгария.

Снощи "лъвчетата" загубиха с 0:1 от Украйна на ст. "Перуц" в Папа и вече нямат шанс да преодолеят груповата газа, след като и в първия си мач паднаха от Германия, но с 0:3/

Единственият гол в срещата падна само минута преди края, когато Украйна получи правото да изпълнява дузпа. Каратин изпрати топката в една от страничните греди, но при добавката резервата Танковский отбеляза за крайното 0:1.

Българите определено могат да съжаляват за пропуснатата възможност, имайки предвид, че през първата част "лъвчетата" също получиха правото да бият дузпа. Тогава зад топката застана Антонио Вутов, чийто изстрел обаче бе спасен от капитана на украинците Сарневский.

Така България остава с актив от нула точки, но най-важното е, че "лъвчетата" запазват шансове да постигнат голямата си цел, а именно - класиране на Световното първенство. Това обаче минава през задължителна победа над Сърбия в последния мач.

"Плавите" имат актив от две точки след две равенства до момента - срещу Украйна и Германия, като дори равенство устройва сърбите, за да постигнат своята "цел минимум".