Две скарани за Гришо красавици в сблъсък! Бушар взе скалпа на Шарапова

Канадката надви рускинята в Мадрид трисетов трилър и отново бълва срещу Маша

по статията работи: iNews.bg | 09.05.2017 | 11:54

Сексбомбата Южени Бушар избухна мощно в най-точния момент. Kанадската красавица победи своята най-омразна съперница на корта и за сърцето на наш Гиршо - Мария Шарапова. Бушар от месец насам залива с остра критика и обиди рускинята, заявявайки, че изобщо не трябва да й се позволява да се връща на корта след допинг скандала, станал причина за 18-месечното наказание на Маша. Затова срещата им на Мастърса в Мадрид се чакаше с огромно нетърпение, пише Sporta.bg.

Припомняме, че двете чаровници бяха приятелки до момента, в който Шарапова не разбра за кратката забежка на гаджето си Григор с русото очарование от Канада.

Двете хубавици, минали през ласките на родния мачо Григор Димитров, предоставиха страхотно зрелище на публиката, а краен победител след драмата беше Бушар. Тя взе скалпа на Хубавата Маша с 2:1 сета - 7:5, 2:6 и 6:4. Двубоят продължи почти 3 часа, като всяка минута бе наситена с голям заряд.

Двете тенисистки демонстрираха чудесна игра и майсторски изпълнения. Южени бе по-настойчива в първият сет и го затвори при 7:5 гейма в своя полза. Бившата изгора Григор - Шарапова, пък бе по-убедителна във втория сет и след два пробива спечели с 6:2 гейма, за да доведе двубоя до равенство в сетовете – 1:1.

Драмата тепърва предстоеше в заключителната част. И двете тенисистки искаха много победата, отказвайки да се предадат.

Бушар първа проби сервиса на съперничката си и поведе с 4:3 гейма, но Шарапова веднага върна пробива. Последва ново повеждане на Бушар за 5:4. Мария вложи всички усилия в следващия гейм, поведе с 40:15, но не успя да осъществи нов пробив и въпреки, че спаси първия мачбол за Бушар, при втория капитулира и канадката спечели сета с 6:4 гейма.

Така в следващия кръг Бушар си осигури мач с водачката в основната схема Ангелик Кербер от Германия.

Припомняме, че преди седмица представителката на Канада нарече бившата номер 1 в световната ранглиста "измамница" и заяви, че тя не е трябвало да бъде допускана да се състезава отново след провинението си. След края на мача в Мадрид тя отново поде враждата, заявявайки, че е получила подкрепа за изказването си от своите колеги.

"Много играчи дойдоха при мен и лично ми пожелаха успех. Сред тях имаше състезатели, с които по принцип не говоря. Освен това получих голям брой  съобщения от хора от света на тениса, които ме подкрепиха. Исках победата най-вече заради себе си, но и за тях. Това показва, че повечето хора споделят моето мнение за Шарапова, но може би се страхуват да го изразят публично. Мисля, че тя наистина играе много добре след нейното така наречено завръщане", коментира заядливо победителката.

"Не обръщам внимание на това, което се случва. Състезавам се отдавна. Знам, че има тръпка, вълнение, слухове и нападки, съперничества – това е част от играта. Но в края на деня сме просто спортисти, които се състезават един срещу друг", отвърна й с подобаващо достойнство Шарапова.