Реал наниза 3 на Борусия като гост

За първи път в историята си кралският тим взема 3 точки в Дортмунд

по статията работи: iNews.bg | 27.09.2017 | 10:33

Реал Мадрид се поздрави с историческа победа в гостуването си на Борисия Д. "Кралете" се наложиха с 3:1 и за пръв път триумфираха като гости в миньорския град. Мачът бе от втория кръг в група H в Шампионската лига. Головете за "белия балет" забиха Гарет Бейл и Кристиано Роналдо на два пъти, предаде Sporta.bg.

Сблъсъкът стартира супер интензивно, според очакванията. Скоростните акции се редуваха една след друга. Реал можеше да поведе пръв, но после Дортмунд имаше основателни претенции за дуапа след игра на Рамос с ръка на голлинията.

Мадридистите удариха с гол на Бейл в 18-ата минута. Карвахал подаде майсторски и уелсецът заби с красиво воле топката в мрежата.

В 50-ата минута Кристиано завърши безапелационно пас на Бейл и резултатът стана 2:0. Когато всички мислеха, че Реал ще бие спокойно - Обамеянг вкара и върна интригата.

Логичното се случи малко преди края. Тогава след подаване на Модрич Роналдо оформи крайното 3:1 за испанците.

След този мач Реал вече има 6 точки в групата, а Дортмунд е с 0, колкото има АПОЕЛ Никозия. С 6 пункта е и Тотнъм.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Следите остават