Реал пак се изгаври жестоко с Барса (ВИДЕО)

Мадридчани биха каталунците с 0:2 и ликуват със Суперкупата

по статията работи: iNews.bg | 17.08.2017 | 11:20
Източник: официална Фейсбук страница на Реал Мадрид

Реал Мадрид изглежда непобедим. И без Кристиано Роналдо в състава "белият балет" наказва жестоко всеки изпречил му се на пътя. В мача реванш за Суперкупата на Испания "кралете" пак напердашиха здраво кръвния си враг Барселона, пише Sporta.bg.

Този път на каталунците им се размина и инкасираха поражение само с 0:2. Припомняме, че в първата среща Реал стигна до успех с 3:1.

Пред изпълнените до краен предел трибуни на "Сантяго Бернабеу" домакините се хвърлиха в мощни атаки. Още в 4-ата минута младата звезда Асенсио вкара фантастичен гол. Той заши супер тупалка от около 35 метра, а стражът на Барса само изгледа как топката с оплита в мрежата.

Без наказания Кристиано Роналдо и намиращия се във великолепна форма Иско мадридчани заложиха на разнообразни акции, при които опасността идваше отвсякъде.

Веднъж и гредата се оказа помощник на каталунците. Те обаче капитулираха окончателно в 39-тата минута. Тогава Марсело нахлу фирмено отляво и достави хубав пас успоредно на вратата към Бензема. Франсето овладя технично с десния крак и моментално заби кълбото в мрежата с левия от воле.

Така интригата кой ще вдигне Суперкупата на Испания вече изчезна.

През втората част Барселона опита да върне поне един гол, но не успя. Реал също бе близо до трето попадение, но късметът спаси гостите от по-сериозен резил. Меси цял мач не направи нищо запомнящо се. Явно Неймар наистина липсва на каталунския клуб.

Новият наставник Валверде пък се лута край тъчлинията като муха без глава.

Така с общ резултат 5:1 от двете срещи Реал Мадрид напълно заслужено вдигна трофея. Въпросът е ще има ли изобщо интрига в шампионата. Ако Барса продължава да играе толкова ужасяващо - то със сигурност "кралете" няма да имат проблем да спечелят втора поредна титла.