Ето колко пари ще вземе БФС, ако спечелим групата си в Лигата на нациите

При участие в плейофите сумата ще се удвои, предвижда регламентът на турнира

по статията работи: iNews.bg | 11.09.2018 | 15:00

Новият турнир Лига на нациите носи със себе доста средства, които приятелските срещи не осигуряваха, поради своето естество и зрителския интерес към тях.

Българският национален отбор изигра вече първите си два мача от своята група в Лига "C", като постигна две победи и в момента е лидер в класирането. Наред с точките за националния коефициент, които прибавят момчетата на Петър Хубчев, те ще могат да заработят и никак не лош паричен ресурс от УЕФА.

Общият награден фонд в рамките на целия турнир за всички 55 отбора е на стойност 76.25 милиона евро, като победителят ще спечели 4.5 милиона. Самото участие в турнира гарантира на националните гарнитури приходи, разпределени спрямо дивизиите, в които участват. А именно: Лига "A" – 1.5 милиона евро за всеки участник, Лига "B – 1 милион евро за всеки участник, Лига "C" – 750 хиляди евро за всеки участник, Лига "D" – 500 хиляди евро за всеки участник,предаде Sporta.bg.

Победителят на всяка група от дивизията ще дублира тази сума, което означава, че при евентуално първо място за България, БФС ще генерира приход от 1,5 милиона евро (около 3 милиона лева), което е и максималната сума, която футболната ни централа може да си осигури.

Място в плейофите гарантира допълнителни приходи за отборите, участващи единствено в Лига "А", по неписаното правило "пари при пари отиват". Федерациите, които ще се борят и за трофея на турнира, получават средства в зависимост от мястото, което ще заемат. Тоест: Първо място – 4.5 милиона евро, второ място – 3.5 милиона евро, трето място – 2.5 милиона евро и четвърто място – 1.5 милиона евро.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 21:00 Вечерното шоу