България се изложи сериозно у дома срещу Малта

"Лъвовете" на Любослав Пенев стигнаха само до равенство 1:1

по статията работи: Даниел Любомиров | 16.11.2014 | 21:12  10 Виж всички снимки

Българският национален отбор за пореден път се провали в квалификациите за Евро 2016, след като се изложи напълно на стадион "Васил Левски" и не можа да победи считания за аутсайдер Малта. Двата тима завършиха наравно 1:1, като основната причина за пропуснатия успех са купищата пропуски от чисти положения на "лъвовете".

Домакините поведоха с гол още в 6-ата минута на Андрей Гълъбинов - негов първи с националната фланелка в официален мач, след като той се разписа и при равенството 1:1 с Канада в контролна среща по-рано тази година.

В 49-ата минута Малта изравни резултата чрез Клейтон Фейла, който първо бе спънат за дузпа от Веселин Минев, а след това собственоръчно преодоля Владислав Стоянов от бялата точка - 1:1. Това е първо попадение за Малта в квалификациите, след като тимът бе безплоден в атака цели 319 минути преди това.

Ивелин Попов пропусна да възстанови аванса на "лъвовете" на свой ред при изпълнение на дузпа в 75-ата минута за нарушение на Мускат срещу резервата Илиян Мицански. Попето стреля над вратата и провали най-изгодния шанс за втори български гол.

През първото полувреме Андрей Гълъбинов нацели напречната греда, а малко след изравнителното попадение на гостите капитанът Попов също с глава прати кълбото в страничния стълб.

Михаил Александров изтърва поне на два пъти от идеални позиции в противниковото наказателно поле, а няколко прострелни центрирания се разминаваха с български играчи пред опразнената врата на Малта на метър от голлинията.

Така въпреки повечето от десет създадени положения България не можа да победи Малта и след 4 мача има само 4 точки в Група Н, като остава на 4-то място. По-рано днес Норвегия победи Азербайджан и събра цели 9 на трета позиция, докато азерите са последни без спечелен пункт. Малта е 5-ти с 1.

В другия късен мач от Група Н Италия и Хърватия си спретнаха равенство 1:1 и продължават да делят първото място с по 10 точки, но заради по-добрата си голова разлика "шахматистите" са лидери.