България стартира Евроволей 2019 с бой по каските на гърците

Топреализатор бе Цветан Соколов със 17 точки (3 аса, 3 блокади). По 10 точки записаха Светослав Гоцев (1 ас, 4 блокади) и Тодор Скримов

по статията работи: iNews.bg | 12.09.2019 | 20:11

Мъжкият национален отбор на България по волейбол стартира перфектно европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди надигра категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в мач от група А на надпреварата, изигран в Монпелие (Франция).

Българските волейболисти записаха първите си три точки в актива си.

Двубоят започна силно за гръцкия тим, който поведе от начало. Разликата от 2-3 точки се запази в следващите минути, но родните национали успяха да наваксат изоставането. При 14:13 за гръцкия тим от българския щаб поискаха видео чалъндж, след който бе отсъдена спорна топка. "Лъвовете" се отприщиха и излязоха напред с добра преднина. До края тя се запази и въпреки опитите на "елините" да се завърнат в игра, волейболистите на Силвано Пранди поведоха след 25:22.

Втората част протече под диктовката на българите. Нашите момчета имаха предимство във всички елементи. Южните ни съседи не останаха безучастни, особено в ключовите моменти, но не се случи нещо повече от леко намаляване на дистанция. Авансът в полза на "трикольорите" се увеличи на 2:0 гейма.

Третият гейм бе идентичен - на моменти гръцките волейболисти се доближаваха на 2 точки от съперника, но българският сервис разби за пореден път защитата им. В края на гейма състезателите на Димитриос Андреополус изнервиха атмосферата на терена, записвайки четири поредни точки след 24:16. След поисканото от Силвано Пранди прекъсване атака през центъра на Светослав Гоцев сложи край на мача за 25:20 и крайното 3:0 гейма.

Топреализатор бе Цветан Соколов със 17 точки (3 аса, 3 блокади). По 10 точки записаха Светослав Гоцев (1 ас, 4 блокади) и Тодор Скримов. За Гърция Никос Зупанис и Йоргос Петреас приключиха с по 8 точки.

Утре (13 септември) България среща Румъния в 18:15 ч. б.в.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Вечерното шоу