Вечер на рекорди в НБА

Тим Дънкан с 25 хиляди точки, Лейкърс и Коби с антирекорди

по статията работи: Иво Вецев | 15.11.2014 | 11:31

ЛеБрон Джеймс вкара рекордните си за сезона 41 точки и  помогна за драматичната победа на Кливлънд със 122:121 над  домакина Бостън в мач от редовния сезон на Националната  баскетболна асоциация.

Джеймс добави 7 асистенции и 4 борби, Кайри Ървинг допринесе с 27 точки, а Кевин Лав завърши с 12 точки и 15 борби за  третата поредна победа на тима.

Бостън имаше солиден аванс от 19 точки при 103:84 в началото на последната четвърт, но допусна обрат. 2:29 минути преди сирената домакините все още имаха преднина от 118:113, но последваха седем безответни точки на Джеймс в  рамките на 51 секунди, което в крайна сметка се оказа решаващо.

Кели Олиник беше най-резултатен за Бостън с 21 точки, а  Джаред Сълинджър завърши с 19 точки и 10 борби, а Рейжон Рондо  направи впечатляващите 16 асистенции, но вкара само 6 точки.

Шампионът Сан Антонио също записа трети пореден успех, след  като се наложи над домакина Лос Анджелис Лейкърс с 93:80. Резервата Кори Джоузеф с 14 точки вкара най-много за  гостите, а Тим Дънкан добави 13 точки и 11 борби.

Още през първото полувреме Дънкан стана 19-ият играч в НБА,  който достига до границата от 25000 точки в кариерата си. Карлос Буузър беше най-полезен за домакините с 19 точки и 8  борби, а Коби Брайънт записа най-лошия показател при стрелба в  19-годишната си кариера в лигата със само 6 процента  успеваемост, след като пропусна първите си десет опита, а в  последствие вкара само една от 14-е си стрелби от полето.

Той  завърши с 9 точки, 4 борби и 6 асистенции.

Трей Бърк вкара със сирената и донесе драматичния успех на  Юта над домакина Ню Йорк със 102:100. Бърк се отличи с 13 точки и 8 асистенции. Гордън Хейуърд  допринесе с 33 точки, а Дерик Фейвърс се отличи с 21 точки и 12  борби за успеха.

За домакините Кармело Антъни завърши с рекордните за лигата  през този сезон 46 точки и добави 7 борби, но това не помогна да домакините да избегнат седмо поредно поражение. Антъни изравни за 100:100 с тройка 2,3 секунди преди  сирената, но до края гостите организираха атака, която Бърк  завърши успешно.

Хюстън се наложи над гостуващия Филаделфия с 88:87 и с  осмата победа в деветте си мача досега се изравни с лидера в НБА Мемфис. Джеймс Хардън донесе успеха с кош 9 секунди преди края. Той  завърши с 35 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Дуайт Хауърд  добави с 21 точки и 16 борби за домакините.

Тони Ротън беше най-добър за гостите с 19 точки и 8  асистенции, а резервата Майкъл Картър-Уилямс добави 13 точки, 5  борби и 5 асистенции, но пропусна да донесе победата с неточен  изстрел 2,4 секунди преди сирената.

Ню Орлиънс разгроми гостуващия Минесота със 139:91 и счупи  редица клубни рекорди. Тимът за първи път в историята си вкара 56 коша от игра,  регистрира 66,7 процента успеваемост при стрелбата от полето и  победи с 48 точки разлика.

Освен това изравни и най-доброто си  постижение с 15 реализирани тройки в един мач. Ню Орлиънс имаше аванс от 53 точки 4:40 минути преди края  при 135:82. Общо седем играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, като най-добър беше Джру Холидей с 24 точки и 9  асистенции, а Антъни Дейвис добави 22 точки.

Андрю Уигинс завърши с 20 точки за гостите.