Всички в отбора са разочаровани от загубата

Германците изиграли най-силния си мач на световното

по статията работи: iNews | 12.09.2014 | 08:44

Всички в лагера на националният отбор на България по волейбол бяха много разочаровани след загубата от Германия. "Лъвовете" отстъпиха с 1:3 гейма и загубиха шансове за класиране в топ6 на шампионата. Според нашият наставник главна причина е лошият сервис в нашия отбор за сметка на опонентите ни.

Треньорът на Германия сподели  на пресконференцията след мача, че неговия тим е изиграл двата най-силни гейма под неговоро ръководство в началото на мача. Тодор Алексиев добави, че сме се оптиали да се върнем в мача в третата част, но не са ни стигнали силите.

Либерото Теодор Салпаров пък бе много озадачен как така някои отбори се развиват, докато при нас има застой.

"Поздравления за германците. Те заслужиха победата. За съжаление денят за нас е тежък ден, защото загубихме шансове да се класираме за следващата фаза. Сервисът беше ключът към победата - те сервираха по-добре. Ако искаш да имаш шанс, единственият начин е да отговориш със силен сервис, но ние не успяхме да го направим. Другите елементи от играта ни също не вървяха - не успяхме да използваме блокадата ни и не бяхме ефективни в атака", заяви Константинов

"Поздравления за Германия, играха много добре. Започнахме малко нервно. Имахме много шансове. Върнахме се в третия гейм, но не успяхме да спечелим мача", заяви капитанът Алексиев след мача.

"Първите два гейма бяха най-силните, които този отбор на Германия е играл под мое ръководство. Бяхме много добри на сервис, в атака и допуснахме само 12 грешки в целия мач. Остават ни още два много важни мача, в които трябва играем още по-силно", каза Хейнен.

"Не съм аз човекът, който трябва да каже какви са причините (за поражението). Треньорите трябва да видят къде сме загубили. Това беше последният ни шанс за класиране във финалната шестица. Германците ни надиграха категорично. Имахме шансове да се върнем в в мача и да го направим петгеймов. Имахме проблеми цялостно. Трябва да останем като отбор, защото има още мачове. Трябва да изиграем тези мачове за България и за нас. Имаме шансове да влезем в първата осмица. Поражението е тежко. Всички искаха да ни видят с медал, но това няма да се случи. С оглед на показаното класирането ни е закономерно. Загубихме по две точки от Канада и Русия. С четири точки повече, щеше да бъде друго. Има момчета, които за първи път играят като титуляри на толкова голямо първенство. Младите като Тодор Скримов и Николай Пенчев имат голямо бъдеще.В другите държави има страхотна организация и пари, които ние нямаме. Другите отбори отиват нагоре, а ние стоим на едно място. Състезателите ще имат необходимия опит след 1-2 години. Тогава младите ще придобият характер да побеждават," добави Теодор Салпаров.