Две ремита за България от Европейското

Във временното класиране Чепаринов е на 19-о място, а Стефанова заема 49-а позиция

по статията работи: Краси Киров | 06.03.2014 | 12:51

България записа две равенства в третия ден от европейското първенство по шахмат в Армения.

Гросмайстор Иван Чепаринов завърши реми с черните фигури с представителя на Беларус Андрей Жигалко.

Другата ни представителка Антоанета Стефанова също направи реми срещу европейския шампион от 2011 година Владимир Поткин от Русия.

Във временното класиране Чепаринов има 2.5 точки, което му отрежда 19-о място. Стефанова пък е с 2.0 точки и е на 49-а позиция.

В надпреварата новият шампион на Стария континент ще бъде определен след изиграването на 11 кръга по швейцарската система.