Реал Мадрид започна с красив обрат новата година

"Белият балет" губеше с 0:2 на почиквата от Малага, но със страхотна игра се поздрави с победата

по статията работи: Краси Киров | 04.01.2012 | 08:07

Тимът на Реал Мадрид демонстрира силен характер на старта на новата година, осъществявайки пълен обрат за крайното 3:2 при домакинството на Малага в първи 1/8-финален двубой от турнира за Купата на Краля.

На почивката Моутим губеше с 0:2, но през вторите 45 минути играчите в бяло нанизаха три безответни попадения, с които и си осигуриха гол аванс преди реванша, който е на 18-и януари.

Серхио Санчес и Мартин Демикелис дадоха преднина на гостите след първите 45 минути, но футболистите на Мануел Пелегрини не съумяха да удържат фронта. Сами Кедира, Гонсало Игуаин и Карим Бензема се разписаха в пазената от Кабайеро врата, с което и Реал Мадрид зарадва "Бернабеу" с драматичен обрат.

Жозе Моуриньо остави Сами Кедира, Месут Йозил и Карим Бензема на резервната скамейка, докато сред титулярите се появиха Хосе Кайехон и Рикардо Кака. Атаката на "кралския клуб" пък бе водена от Кристиано Роналдо и Карим Бензема, докато в предни позиции за Малага блестеше бившият голмайстор на домакините Рууд ван Нистелрой.

Първата част се оказа кошмарна за носителите на трофея, след като Малага отбеляза две безответни попадения във вратата на Касияс. Резултатът бе открит още в 10', когато след изпълнение на корнер, Серхио Санчес скочи най-високо и отбеляза. Второто попадение за гостите дойде също след ъглов удар, като този път точен в 29' бе аржентинският национал Мартин Демикелис.

Жозе Моуриньо реагира ударно още на полувремето, извършвайки рядко срещана тройна смяна в своя състав. Арбелоа, Кайехон и Кака напуснаха, а на тяхно място в игра влязоха Сами Кедира, Йозил и Карим Бензема.

Вторите 45 минути стартираха с яростен натиск на Реал Мадрид, като Малага рядко успяваше да изнесе играта в по-предни позиции. Футболистите в бели екипи налитаха като оси по посока вратата на Кабайеро, а по всичко изглеждаше, че попаденията в неговата мрежа няма да закъснеят. Това се случи на два пъти между 68' и 70', когато само за две минути, резултатът на "Бернабеу" бе изравнен. Първо Кедира намали, а после и Гонсало Игуаин се възползва от безумна грешка на Санчес. Последният върна една топка към своя вратар, но Ел Пипита изпревари Кабайеро, пращайки кълбото в празната врата за 2:2.

Финалният удар на домакините дойде в 78', когато Карим Бензема оформи и крайното 3:2. Френският таран получи извеждащо подаване от Игуаин и очи в очи с Кабайеро не сбърка, реализирайки финалния гол в срещата. В последните секунди Кристиано Роналдо отбеляза красив гол със странична ножица, който обаче бе отменен поради засада.