Силна Шарапова на старта на US Open отстрани фаворитка за титлата

Хубавата Маша разгроми в трисетов трилър световната №2 Симона Халеп

по статията работи: iNews.bg | 29.08.2017 | 13:50
ЕПА/БГНЕС - архив

Мария Шарапова, която играе с уайлдкард на откритото първенство по тенис на САЩ, победи с 6:4, 4:6, 6:3 поставената под номер 2 в схемата Симона Халеп в мач от първия кръг на турнира.

Рускинята, която се завърна на корта през април след дълго отсъствие заради положителен тест за мелдоний по време на миналогодишното издание на откритото първенство на Австралия, подобри баланса си срещу една от фаворитките на турнира на 7:0, предаде бТВ.

Халеп не се предаде без бой срещу Шарапова. Румънката губеше със сет и 1:4 във втория, когато влезе в серия и спечели следващите пет гейма, за да изравни мача. Шарапова обаче проби още в началото на третия сет и задържа преднината си до края, за да затвори късния мач на Артър Аш стейдиън след близо два часа и 44 минути игра.

Следващата съперничка на рускинята, което не игра цели 15 месеца заради наказание и серия от контузии, е унгарката Тимеа Бабош, която се наложи със 7:5, 5:7, 7:5 срещу швейцарката Виктория Голубич.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 21:00 Референдум с Добрина Чешмеджиева
  • 22:00 Любов в окови 3 тв филм /22 епизод/