Стефанова първа на Световното по ускорен шах

Гросмайсторът със силен втори ден

по статията работи: Иво Вецев | 24.04.2014 | 21:00

Гросмайстор Антоанета Стефанова излезе начело във временното класиране след втория ден на световното първенство по ускорен шахмат за жени, което се провежда в руския град Ханти Мансийск.

След втория ден и десет изиграни кръга Антоанета Стефанова има в актива си 7 точки и е начело във временното класиране заедно с Катерина Лагно /Украйна/ и Александра Костенюк /Русия/, които също имат по 7 точки.

Днес гросмайстор Стефанова се представи по-добре от вчерашния първи ден. В 6-тия кръг Антоанета Стефанова завърши реми с Олга Гиря /Русия/, в 7-мия кръг победи Харика Дроновили /Индия/, в 8-мия кръг победи Ана Дзагнидзе /Грузия/, в 9-тия кръг завърши реми с Катерина Лагно /Украйна/ и в 10-тия кръг спечели с черните фигури срещу Татяна Косинцева /Русия/.

Така Стефанова спечели днес 4 точки от 5 партии /3 победи и две ремита/. Антоанета Стефанова, която спечели световната титла по ускорен шахмат в Батуми през 2012, е една от 34-те състезателки в стартовия списък.

Победителката ще бъде определена утре, 25-ти април, след изиграването на последните пет кръга от общо 15-те кръга по швейцарската система с контрола на игра по 15 минути за всяка състезателка плюс добавени 10 секунди на ход.