Холандия сложи край на мечтите ни за световни финали

След 1:3 в Амстердам България вече остана без шансове да играе в Русия догодина

по статията работи: iNews.bg | 04.09.2017 | 10:02

Холандия се наложи категорично с 3:1 над България и уби мечтите ни за Мондиал 2018. "Лалетата" изобщо не са страшилището от минали години, но и така успяха да ни подчинят. Нашата защита изглеждаше неадекватна поне дузина пъти и само неувереността на домакините ни спаси от разгром.

SPORTA. BG ПРОСЛЕДИ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО В МАЧА - ВИЖТЕ ТУК

Още в началото "лалетата" се хвърлиха в мощни атаки и първият гол не закъсня. В 7-ата минута Пропер от упор оползотвори прострелен пас на Дейли Блинд. Последваха редица опасни акции на Холандия, които обаче не донесоха удвояване на резултата.

България имаше една единствена хубава атака през първите 45 минути. След центриране Георги Костадинов стреля с глава, но топката срещна гредата и не пожела да навести мрежата на Силесен.

През втората част погледнахме малко по-смело напред. Това оголи повече пространства в нашия дефанс и Робен успя да вкара за 2:0 в 67-ата минута. Голът бе близнак на първото попадение. Пак Блинд подаде остро от крилото, а нашите бранители не знаеха къде се намират.

България не се предаде и върна светкавично един гол. Ивелин Попов центрира чудесно, а Жоро Костадинов опита да играе с кълбото. Той обаче не успя и топката изненада вратаря на холандците.

Резервата Гълъбинов почна да тормози защитата на домакините. Най-добрият шанс за изравняване бе след двойно между него и Попето. Ударът на нашия капитан обаче бе отразен от стража.

В 80-ата минута Пропер уби интригата след гол с глава. В края на срещата на "Амстердам Арена" Костадинов бе близо до попадение, но не уцели очертанията, предаде Sporta.bg.

Така загубихме с 1:3 и се простихме с всички надежди за класиране на бараж за Световеното в Русия, което ще гледаме по телевизорите.