Изключителна драма в битката за топ 3 в Серия А

Футболът в Италия приключи за 2014-та с вълнуващи мачове

по статията работи: iNews.bg | 22.12.2014 | 10:43

Интер и Лацио сложиха подобаващ край на футбола с марка "Серия А" за 2014-та година, след като завършиха наравно 2:2 в зрелищно дерби от 16-ия кръг, което предложи великолепни голове, обрати и интрига за почти пълните трибуни на "Джузепе Меаца".

Фелипе Андерсон вкара два гола за "орлите" през първото полувреме с невероятни индивидуални акции в 3-ата и 37-ата минута, но след почивката домакините заличиха пасива си - Матео Ковачич в 66-ата минута с фамозен шут намали на 1:2, а Родриго Паласио в 80-ата донесе равенството на "нерадзурите".

Лацио стана поредният отбор, който пропиля шанса си да приключи 2014-та година еднолично на трета позиция в класирането. "Орлите" увеличиха актива си на 27 точки и се изравниха с Наполи и Сампдория, като имат предимство в директните показатели.

Интер изпраща незадоволителна 2014-та и ужасяващ настоящ сезон, в който се намира на 11-то място в класирането с едва 21 точки – все пак, само с шест по-малко от бленуваната трета позиция, макар към момента плейофи в Шампионска лига да изглеждат Утопия за "нерадзурите".

Битката за третото място в Серия А стана още по-ожесточена в последния 16-ти кръг на сезона за календарната 2014-та година, след като нито един от спорещите тимове не можа да постигне успех през уикенда.

Дженоа допусна изненадващо поражение с 1:2 при гостуването си на Торино, а Сампдория се добра единствено до равенство 2:2 при домакинството си на Удинезе. Така нито един от двата генуезки отбора не можа да се пребори с Наполи за третата позиция.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес бяха надвили Парма с 2:0 на 18-ти декември и оттогава временно окупираха мястото, принадлежащо допреди това на Дженоа. "Грифоните" обаче не увеличиха актива си този кръг и остават с 26 точки, вече на шесто място в таблицата.

Сампдория изправари градския си съперник с 1 точка и се изравни по актив с Наполи, макар да не можа да надвие Удинезе пред собствена публика. Вчера Милан също пропусна шанса си да се изкачи на трето място, но все пак се опази от загуба при гостуването си на Рома и стигна до хикс – 0:0 с човек по-малко - "росонерите" са седми с 25 точки.