Ювентус смаза Интер в първия полуфинал за Купата

Реваншът на "Меаца" е почти протоколен

по статията работи: Даниел Любомиров | 28.01.2016 | 09:35

Ювентус разнищи Интер в "Дербито на Италия” от полуфиналите в турнира за Купата, като постигна категоричен успех с 3:0 и може да мисли съвсем спокойно за реванша на стадион "Джузепе Меаца”.

Резултатът бе открит в 35-ата минута от Алваро Мората, който се разписа от дузпа за удоволствие на над 40 хиляди зрители по трибуните на "Ювентус Стейдиъм”. Нападателят, който бе сред героите за "Старата госпожа” през изключително успешния минал сезон, е периферна фигура през настоящата кампания и това бе едва вторият му гол (има 1 в Серия А).

Подробности и видео от дербито Ювентус - Интер вижте в Sporta.bg

Нарушението бе извършено от Джейсон Мурийо, който в опита си да блокира откъсналия се фронтално сам срещу вратаря Хуан Куадрадо, го препъна в наказателното поле без да играе с топката. Ситуацията не бе толкова сериозна, колкото в началото на двубоя, когато домакините имаха по-основателни претенции за дузпа за игра с ръка на Гари Медел, който изби с ръка центриране от фаул на Куадрадо. Интересен факт при отсъдената дузпа бе, че Мурийо не бе изгонен за нарушението си срещу колумбиеца, а реално бе последен в защита за Интер.

Все пак, Мурийо получи втори жълт картон в 70-ата минута и напусна преждевременно терена, заради нарушение срещу пробиващия към наказателното поле Хуан Куадрадо. В този момент резултатът вече бе 2:0 след ново попадение на Мората, който в 64-ата минути се възползва от нелеп рикошет пред малкия пенал и от чиста позиция простреля безпомощния Ханданович за 2:0.

В 82-ата минута влезлият като резерва Пауло Дибала с мощен шут от дъгата на наказателното поле прати топката между краката на вратаря на Интер за крайното 3:0. Последният толкова изразителен успех в дербито е от 2 март 2003 година, когато отново Юве печели с 3:0 на бившия си стадион "Деле Алпи” в мач от първенството.

В другия първи полуфинален двубой Милан победи като гост Алесандрия с гол от дузпа на Марио Балотели.