Гол в последните секунди на Ирландия отне успешен старт на България в Лигата на нациите

Майсторски пас на Неделев и попадение на Краев дадоха аванс на "лъвовете" на Националния стадион, но в продълженията Дъфи ни попари

по статията работи: iNews.bg | 04.09.2020 | 00:57
Фейсбук

България изпусна в края победата срещу Република Ирландия на старта в Лигата на нациите. Родният национален отбор имаше преднина от един гол секунди преди последния съдийски сигнал. В добавеното време на мача гостите от Ейре успяха да изравнят за 1:1 и да си тръгнат с точката от столицата София.

Божидар Краев даде аванс на "лъвовете" четвърт час след началото на второто полувреме. Във 3-тата минута на добавеното време капитанът на Ейре Шейн Дъфи успя с глава да засече центриране от ъглов удар, за да предотврати загубата.

В неделя "лъвовете" гостуват на Уелс в следващия си мач от турнира.

В началните минути гостите от Ирландия владееха повече топката в половината на България. В 8-ата минута Адам Айда комбинира с Конър Хърихейн, който стреля от границата на наказателното поле, но много неточно. Секунди след това България получи добра възможност за гол след статично положение. Топката бе центрирана от фал, а с глава стреля Петър Занев, но право в обсега на вратаря Дарън Рандълф, който улови без особени затруднения.

В 13-ата минута Георги Георгиев изпълни удар от вратата с късо подаване към Кристиян Димитров. Защитникът сбърка и подари топката на Аарън Конали. Футболистът на гостите навлезе опасно към вратарското поле и опита мощен удар от малък ъгъл, но за късмет на нашите, топката не намери очертанията на вратата.

Четвърт час преди почивката България създаде най-чистата голова възможност от началото на мача. Тодор Неделев бе изведен зад гърба на противниковата защита със страхотен дълъг диагонален пас от Антон Недялков. Звездата на Ботев Пловдив овладя и се опита да прехвърли технично Дарън Рандълф. Топката обаче премина над напречната греда.

Няколко минути преди края на първата част Спас Делев бе изведен в наказателното поле на гостите. Нападателят обаче се препъна и не успя да обстрелва противниковата врата.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Ейре организира опасна контраатака. Калъм О‘Доуда получи в наказателното поле. Нападателят на гостите стреля по земя, но загуби равновесие и изпрати топката встрани от вратата на Рандълф.

В 46-ата минута Галин Иванов получи с гръб към вратата. Българският полузащитник успя да се обърне и отправи удар по земя, но стражът на Ирландия не бе затруднен.

Пет минути по-късно домакините получиха добра възможност да обстрелват противниковата врата от пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Ейре. Тодор Неделев се нагърби с изпълнението. Изстрелът на Неделев не бе никак лош, но липсваше сила. Дарън Рандълф направи една крачка вляво, плонжира и улови.

В ответната атака гостите се възползваха от неточност в защитата ни. Петър Занев и Кристиан Димитров сбъркаха на няколко метра пред наказателното поле. Аарън Конъли отне и стреля. Получи се неприятен рикошет в тяло на бранител, но Георги Георгиев успя да реагира и изби встрани.

В 56-ата минута българските национали поведоха с 1:0. Тодор Неделев получи в противниковата половина. Полузащитникът на пловдивския Ботев много добре залъга играч на гостите и пусна към Божидар Краев в наказателното поле. Футболистът на датския Мидтиланд овладя и прецизно насочи топката в мрежата на Ирландия.

Отговорът на Ирландия дойде няколко минути по-късно, но за щастие, резултатът остана непроменен. Аарън Конали получи на левия фланг. Нападателят на гостите успя да преодолее Страхил Попов и центрира остро успоредно на голлинията. Трима футболисти на Ейре се разминаха с топката, която излезе извън пределите на терена. Няколко минути по-късно Джон Егън опита късмета си с шут от далечно разстояние, но Георги Георгиев внимаваше и се намеси подобаващо.

В следващите минути Ейре натискаше в търсене на изравнителен гол. Българският тим се бе прибрал в своята половина и добре неутрализираше противниковите атаки. В 81-вата минута нашите организираха хубава контраатака. Георги Костадинов пусна към влезлия преди минути Бирсен Карагарен. Футболистът на Локо Пловдив овладя в наказателното поле и стреля, но твърде слабо и неточно. Вратарят на гостите Рандълф плонжира, но не се наложи да се намесва.

Без да създава кой знае колко опасности пред вратата на Георги Георгиев, Ирландия все пак стигна до изравнителния гол в 3-тата минута на добавеното време. Типично за отборите от Острова, попадението падна след статично положение. Топката бе центрирана от ъглов удар, а капитанът на гостите Шейн Дъфи реализира с глава за 1:1.

До края времето бе крайно недостатъчно за който и да е от двата отбора да потърси победата. Резултатът остана непроменен до прозвучаването на последния съдийски сигнал.