Стартираме строителство на "Южен поток" до края на годината

Русия оттегля иска срещу България само при рестарт на "Белене"

по статията работи: Христина Рафаилова | 07.06.2013 | 15:40
Стартираме строителство на "Южен поток" до края на годината
Министерство на икономиката и енергетиката

Изграждането на българския участък от "Южен поток" може да стартира до края на тази година. Това стана ясно след среща между икономическия министър Драгомир Стойнев и зам.-министъра на енергетиката на Русия Анатолий Яновский.

По време на разговорите Стойнев увери, че всеки изгоден за двете държави проект ще получи подкрепата на българското правителство.

Българската и руската страна се съгласиха, че трябва да бъде спазван предварително утвърденият график за реализацията на проекта.

Около 70% от подготвителните работи, предхождащи строителството, вече са свършени – разгледан е докладът за ОВОС, до дни започват обществените обсъждания на проекта с местните общности, стана ясно по време на срещата.

Министърът подчерта пред госта си, че страната ни трябва да се съобрази с европейското законодателство при реализацията на "Южен поток". Той уточни, че в противен случай на България може да бъдат наложени санкции. Стойнев гарантира обаче, че страната ни ще защитава проекта пред ЕК.

По време на срещата руският зам.-министър потвърди, че условието Русия да оттегли иска срещу България за "Белене" е страната ни да рестартира ядрения проект.

"Въпреки нелеката финансова ситуация в страната е възможно да актуализираме финансово-икономическия анализ на проекта", каза икономическият министър.

Стойнев подчерта, че всеки съвместен енергиен проект трябва да бъде разглеждан поотделно и да не се допуска мнението по един от тях да влияе върху друг.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


3 emanoil momchev 07.06.2013 | 19:23
Руснаците ни притискат в ъгъла и поставят условия да рестартираме проекта Белене....нещата не са никак добре за нас!
2 Марийка Чеканова 07.06.2013 | 17:31
До колко е възможно да се рестартира един проект, на който хората вече казаха "Не". Нашите по-скоро трябва да преговарят по посока на това да има нов реактор в Козлодуй.
1 мая анкова 07.06.2013 | 17:29
дано да е добре за България

ТВ програма

Кино

  • Сега Денят започва сутрешен блок с...
  • 09:20 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 11:00 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • Сега "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.67 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • Сега "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.