Венета Марковска иска да бъде издирен авторът на сигнала срещу нея

Съдийката изпрати писмо до вътрешния министър и главния прокурор

по статията работи: Ивелина Георгиева | 07.11.2012 | 18:29

Избраният наскоро конституционен съдия Венета Марковска поиска да бъде издирен соченият за автор на сигнала срещу нея Георги Тонев Колев и съответно да бъде уведомена за адреса му.

Искането на Марковска е описано в писмо, което е изпратено до министъра на вътрешните работи и главния прокурор.

В писмото си магистратът пише, че сигналът, получен в деня на избирането ѝ за конституционен съдия, е анонимен донос и е насочен срещу човешкото ѝ достойнство, като с изпращането му до Европейската комисия ставал повод за заплаха срещу България.

"Съгласно чл. 4, ал. 2 от Конституцията на Република България, държавата гарантира достойнството и правата на личността, а съгласно ал. 1 Република България е правова държава и се управлява от Конституцията и законите, а не от доноси. С оглед избягване на неблагоприятни международни последици за България от ЕК, опетняване авторитета на българския парламент, гласувал за мен, така, както и за защита на моето лично достойнство, гарантирано от Конституцията, моля соченият като автор на доноса Георги Тонев Колев да бъде издирен, ако въобще съществува такъв, и да бъда уведомена за адреса му. Горното ми е необходимо с оглед разпоредбата на чл. 80 от Конституцията, съгласно който гражданите могат да бъдат изслушани в Народното събрание и да представят исканите от тях сведения и документи”, пише Венета Марковска.

Първият сигнал срещу конституционния съдия бе адресиран до всички председатели на парламентарните партии и гласеше, че близки на Марковска са се сдобили с апетитни имоти.

Малко след това лидерът на ДСБ Иван Костов каза, че има и втори сигнал срещу съдията, в който става въпрос за документи, с които се посочва, че защитната реакция на Марковска по отношение на първия сигнал не се основавала на фактите.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


11 доплеров ефект 14.03.2014 | 16:17
Те и да го намерят какво ще стане?
10 Стан Бисеров 07.11.2012 | 20:39
От началото на годината ни тръгна на шумни скандали все около фигури в ключови ресори. Преди десетина месеца беше здравеопазването, а сега правосъдната система. Но въпреки всичко май нещата си оставаха по старо му.
9 Силвия Ганчева 07.11.2012 | 20:30
Ще си намери, ако въобще го издадат в което аз се съмнявам. А МАрковска ако беше невинна, нямаше да иска да настоява, кой е подал сигнала
8 Бони бон 07.11.2012 | 20:30
Ами нека, да, макар че това би било опасно за неговата сигурност. Ако иска и дело да заведе, скандала си остава в нейното биография.
7 Лола Мартинес 07.11.2012 | 20:29
Оф мале голяма драма с тая Марковска! Според мен сериозно хвърля пясък и тя в очите ни, ама айде.
6 Toni Tasseva 07.11.2012 | 18:53
Това само доказва, че някои хора много се страхуват от нейния избор и не биха се поколебали да я унищожат, за да оцелеят те.
5 Svetliyo Cvetanov 07.11.2012 | 18:50
Сигналите срещу Марковска капят като есенни листа, а никой не иска да понесе отговорност за тях. И не е редно от анонимни сигнали да се прави такъв скандал, който може да съсипе кариерата на една жена, която досега е била с безупречна биография.
4 Slavi Peshev 07.11.2012 | 18:46
Охо, доносникът ще си намери колая. Този казус ще има интересна развръзка и ми е безкрайно любопитно чие име ще излезе наяве.
3 Marya Rossa 07.11.2012 | 18:44
По съдийски е реагирала жената. И има пълното право да изиска тази информация. Който счита, че тя не става за този пост, нека излезе и открито я обвини.
2 Александър Никифоров 07.11.2012 | 18:34
иначе как така да се вдига шум по сигнали, нека бъдат проверени първо
1 Александър Никифоров 07.11.2012 | 18:30
Венета Марковска иска да бъде издирен авторът на сигнала срещу нея Съдийката изпрати писмо до вътрешния министър и главния прокурор - съвсем резонно искане

ТВ програма

Кино

  • Сега Спорт ТОТО
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Вечерното шоу
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /17...
  • 23:00 По света и у нас
  • 23:25 Ал Хайба тв филм /22 епизод/ (12)
  • Сега "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:15 "Кажи честно" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 "Добрият доктор" - сериал, с.6,...
  • 00:50 "Спирала" - сериал, с.5, еп.2
  • 01:55 "Приятели" - сериал, с.1, еп.19
  • Сега "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Един за друг" (нов сезон) -...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 1
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "ФБР" - сериал, сезон 4
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 4
  • 01:30 "Черният списък" - сериал, сезон 8
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.