ДБ, независими и БСП взеха властта в половината столични райони

ГЕРБ ще има 12 райони кметове, ДБ – 8, БСП – 1, а без партия зад гърба си са трима

по статията работи: iNews.bg | 04.11.2019 | 10:59

Макар и да спечели кметския пост в София за пореден път, мнозинството от районните кметове няма да са от ГЕРБ. Управляващата партия, в коалиция със СДС, получава властта в точно половината от 24-те столични района. Останалите 12 се разпределят между кандидатите на "Демократична България", БСП и независими.

Според 100% обработени протоколи от двата тура на местния вот в столицата ДБ ще има кметове в 8 района. Независими ще управляват още 3, а кандидат на БСП спечели кметския пост в един район.

Ето ги и резултатите от всички райони на София:

Район "Искър"

Ивайло Цеков (ГЕРБ/СДС) 46.13 % (9 368 гласа), Борис Цветков (БСП) 45.56% (9 254 гласа)

Район "Подуяне"

Ева Митова (МК ГЕРБ/СДС) 53.07%(11 678 гласа), Веселин Жечев (БСП) 37.82% (8 322 гласа)

Район "Лозенец"

Константин Павлов (ДБ) 56.85% (11 513 гласа), Любомир Дреков (ГЕРБ/СДС) 34.60% (7 007 гласа)

Район "Нови Искър"

Владислав Владимиров (ДБ) 39.60% (3 954 гласа), Даниела Райчева (ГЕРБ/СДС) 55.97% (5 589 гласа)

Район "Витоша"

Христо Вълчанов (ДБ) 40.84% (8 802 гласа), Теодор Петков (ГЕРБ/СДС) 50.47% (10 876 гласа)

Район "Младост"

Стефан Стефанов (независим) 55.55% (19 231 гласа), Мария Илиева (ГЕРБ/СДС) 38.67% (13 387 гласа)

Район "Люлин"

Милко Младенов (ГЕРБ/СДС) 49.51% (16 879 гласа), Мая Александрова (БСП) 42.73% (14 568 гласа)

Район "Сердика"

Тодор Кръстев (ГЕРБ/СДС) 53.24% (7 247 гласа), Янко Янков (БСП) 36.60% (4 982 гласа)

Район "Оборище”

Николай Александров (ДБ) 50.92% (5 910 гласа), Петър Митев (ГЕРБ/СДС) 39.17% (4 546 гласа)

Район "Възраждане”

Васил Кънев (ДБ) 43.60% (5 651 гласа), Савина Савова (ГЕРБ/СДС) 46.81% (6 068 гласа)

Район "Красна поляна”

Иван Чакъров (ГЕРБ/СДС) 47.47% (8 291 гласа), Георги Миланов (независим) 44.23% (7 725 гласа)

Район "Надежда”

Димитър Димов (ГЕРБ/СДС) 51.63% (10 324 гласа), Стоян Цветков (БСП) 39.09% (7 818 гласа)

Район "Илинден”

Иван Божилов (ГЕРБ/СДС) 50.22% (5 445 гласа), Георги Томов (БСП) 41.26% (4 485 гласа)

Район "Панчарево"

Димитър Сичанов (ГЕРБ/СДС) 33.18% (3 2017 гласа), Николай Гюров (независим) 62.57% (6 048 гласа)

Район "Овча купел"

Ангел Стефанов (ДБ) 55.62% (10 345 гласа), Христина Семерджиева (ГЕРБ/СДС) 36.65% (6 816 гласа)

Район "Красно село”

Росина Станиславова (ДБ) 50.34% (14 829 гласа), Христо Апостолов (ГЕРБ/СДС) 39.33% (11 585 гласа)

Район "Слатина”

Георги Илиев (ДБ) 51.62% (12 366 гласа), Наталия Стоянова (ГЕРБ/СДС) 40.13% (9 614 гласа)

Район "Връбница"

Владимир Петров (БСП) 42.78% (6 056 гласа), Младен Младенов (ГЕРБ/СДС) 48.42% (6 854 гласа)

Район "Триадица”

Димитър Божилов (ДБ) 54.10% (13 387 гласа), Николай Терзиев (ГЕРБ/СДС) 35.41% (8 761 гласа)

Район "Изгрев”

Делян Георгиев (БСП) 51.32% (5 730 гласа), Цветомир Жеков (ГЕРБ/СДС) 39.76% (4 440 гласа)

Район "Студентски”

Петко Горанов (ДБ) 50.77% (5 602 гласа), Димитър Дилчев (ГЕРБ/СДС) 40.24% (4 441 гласа)

Район "Средец”

Трайчо Трайков (ДБ) получава 54.21% (6 484 гласа), Любомир Ковачев (ГЕРБ/СДС) 34.57% (4 135 гласа)

В останалите два столични района - "Банкя" и "Кремиковци" балотаж не се проведе, тъй като местните хора си избраха кмет още на първия тур. За "Банкя" това е Рангел Марков (ГЕРБ/СДС), който получи 2 616 гласа или 61.83% от вота, а за "Кремиковци" - Лиляна Донкова (независим), която получи 60.37% или 3 909 гласа.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Раковски - свобода или смърт...
  • 18:00 УЕФА Евро 2020: Трето полувреме
  • 19:00 УЕФА Евро 2020: Дания - Финландия...
  • 20:55 УЕФА Евро 2020: Трето полувреме
  • 21:30 По света и у нас
  • 22:00 Парламентарни избори 2021:...
  • 22:15 Спортни новини
  • 22:30 Студио Х: Пекарят игрален...
  • Сега "Мармалад"
  • 18:00 "Бригада Нов дом"
  • 19:00 bTV Новините
  • 19:30 bTV Репортерите
  • 20:00 "Сексът и градът"
  • 22:50 "Сестри на макс"
  • 01:20 "Вдишване"
  • 03:00 "Приятели" /п./
  • Сега С дъх на канела
  • 18:00 Ничия земя
  • 19:00 Новините на NOVA
  • 19:20 Карай направо
  • 20:00 Бодигард на убиеца
  • 22:20 Норбит
  • 00:20 Стелт
  • 02:20 Хрoниките на Нарния: Лъвът,...
Пръст от цяла България носят в търновскатата Църква "Св. Никола" от ВМРО Това ще стане по време на тържествената сесия на парламента утре в старопрестолния град

Анкета