Барселона сензационно загуби от Бетис, но продължава напред за Купата

Каталунците падат с 1:3 като гости, но с общ резултат 6:3 в тяхна полза се класират за 1/2-финалите

по статията работи: iNews.bg | 20.01.2011 | 11:09

Испанският гранд Барселона се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Краля в Испания. Каталунците сензационно загубиха от втородивизионния Бетис 1:3 като гост в среща реванш между двата отбора, но след като бяха спечелили първия мач на своя "Камп Ноу" с 5:0 се класираха напред с общ резултат 6:3.

Бетис започна вихрено и набързо поведе с 2:0 на "блаугранас" с два гола на Хорхе Молина. Той откри резултата във втората минута, засичайки почти от голлинията топката в мрежата на гостите след центриране от фаул отдясно. Пет минути след това отново Молина бе изведен в отлична позиция и преодоля резервния вратар на Барса Хосе Пинто за 2:0.

Носителят на "Златната топка" Лионел Меси обаче охлади ентусиазма на домакините с попадение в 38-ата минута. Аржентинецът демонстрира класата си, като се пребори с бранител на Бетис за топката, изскочи сам срещу вратаря Кастро и не пропусна да се разпише. Арсу обаче върна преднината от 2 гола на Бетис, реализирайки за 3:1 в последната минута на полувремето с труден удар от въздуха.

В 54-ата минута Барса получи правото да изпълни дузпа, но Меси пропусна. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Исидоро в наказателното поле на Бетис. Меси обаче стреля над вратата. Така с общ резултат от двете срещи 6:3, Барселона продължава към 1/2-финалите.

Място там вече си осигуриха отборите на Севиля и Алмерия, които отстраниха съответно Виляреал и Депортиво (Ла Коруня). Днес е последния 1/4-финал, който противопоставя двата мадридски гранда Реал и Атлетико, като "белия балет' на Жозе Моуриньо има аванс от 3:1 след първата среща. Барселона ще срещне тима на Алмерия, докато Севиля ще има за съперник победителя от мадридския сблъсък.