Григор Димитров отпадна в Мадрид

по статията работи: iNews | 03.05.2021 | 16:55
Фейсбук

Григор Димитров загуби от южноафриканеца Лойд Харис в три сета и приключи участието си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид още в първия кръг, съобщи БНР.

Българинът отстъпи пред 24-годишния си опонент с 3:6, 6:3, 6:7 в много оспорвана и изпълнена с обрати среща. Битката на централния корт "Маноло Сантана" от първи кръг продължи 2 часа и 31 минути.

Димитров стигна до три точки за пробив още в първия гейм на началния сет, но не успя да ги реализира. Харис обаче се възползва от първата си възможност в осмия гейм и дръпна с 5:3, след което на свой сервис имаше два сетбола и оползотвори първия от тях с ас, повеждайки в сетовете.

В следващия Харис поведе с 2:1 с пробив, но Димитров успя да го върне мигновено и възстанови равенството, след което спечели подаването си на нула - 3:2 за хасковлията. Той успя да пробие Харис още веднъж в 6-ия гейм и поведе с 4:2, след което затвърди пробива за 5-2. Харис сервира за оставане във втория сет и намали на 5-3, но поставеният под №13 Димитров сервира за изравняване на сетовете в следващия гейм и изпълни задачата си. В решителния трети сет Харис реализира пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1. Този път Гришо не успя да отговори с рибрейк и преднината на Харис стана 4:1. В деветия гейм Григор успя да върне пробива и намали на 4:5, след което безапелационно спечели на нула подаването си, а резултатът стана 5:5. В крайна сметка се стигна до тайбрек за определяне на победителя. Григор поведе с 3:2, но южноафриканският тенисист спечели четири поредни точки, за да поведе с 6:3, след което се възползва от общо шестия си мачбол в срещата и след 7:5 триумфира.

Димитров и Харис не се бяха срещали досега на корта. Това бе втори турнир на клей за българина през 2021 г. В първия в Монте Карло той загуби в 1/8 финалите от Краля на клея Рафаел Надал с 1:6, 1:6. Във втори кръг  Харис ще играе срещу Алекс Де Минор.