Гришо последва Джокович и си тръна рано-рано от Australian Open

Нашето момче допусна безславно поражение от аутсайдера в мача - Беноа Пер, и след 3 часа битка трябва да си събира багажа от Мелбърн

по статията работи: iNews.bg | 20.01.2022 | 11:15

Нашият Григор Димитров отпадна безславно във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. В изключително равностоен дуел, най-добрият български тенисист отстъпи с 1:3 сета пред Беноа Пер, в отделните части 4:6, 4:6, 7:6 (4), 6:7 (2). Френският ветеран бе тотален аутсайдер, според букмейкърите и специалистите, но успя да покаже характер. За разлика от хасковлията, който е аут от Мелбърн.

Срещата продължи близо 3 часа и половина, а франсето се поздрави с четвърти успех от пет двубоя срещу бившия №3 в света.

Българинът спаси четири точки за пробив още в първия гейм, но след това допусна брейк за 1-2. При 2-3 Димитров имаше точка за пробив, но не се възползва - 2-4. Пер загуби само две точки в последните си два сервис гейма на сета и го спечели с 6-4.

Втория сет тръгна с пробив за Пер още в първия гейм. Григор успя да отговори с рибрейк за 2-2, но веднага бе пробит за 2-3. До края на втората част Пер взе безпроблемно подаванията си и след 6-4 поведе с 2-0 сета.

Третата част вървеше без точки за пробив до 5-4 в полза на Димитров. Тогава Григор имаше на два пъти сетбол, но не успя да се възползва - 5-5. Двамата взеха лесно следващите си подавания и така се стигна до тайбрек. Там Димитров спечели три поредни разигравания след 4-4 точки и намали изоставането си на 1-2 сета.

Четвъртия сет започна кошмарно за Димитров. Той беше пробит във втория гейм и след това изостана с 0-3. При този резултат Гришо показа характер и успя да отрази нови две точки за пробив - 1-3. Това даде нови сили на Димитров и той направи пробив за 2-3. Българинът трябваше да отразява нова точка за пробив в следващия гейм, но успя да изравни на 3-3. До края на сета нямаше нови възможности за пробив и така се стигна до втори пореден тайбрек. Там Димитров поведе с 2-1 точки, но загуби следващите шест разигравания и отстъпи с 2-7 точки.