Италия откри Евро 2020 с класическа победа над беззъба Турция

Първото полувреме по чудо сe размина без голове, но през втората част Скуадра Аздура се развихри и зарадва тифозите на стадио "Олимпико" във Вечния град

по статията работи: iNews.bg | 12.06.2021 | 00:10

Италия прегази Турция с 3:0 на старта на Евро 2020. "Скуадра адзура" изигра много силен мач, давайки сериозна заявка за добро представяне в турнира. Точни на "Олимпико" в Рим бяха Чиро Имобиле (66) и Лоренцо Инсинье (79). В 53-ата минута Мерих Демирал си вкара автогол.

Другият мач от Група "А" противопостава Уелс и Швейцария. Преди началото на мача тази вечер бе и откриването на Европейското първенство.

"Адзурите" отправиха първия удар още в 3-ата минута. Тогава Берарди центрира в наказателното поле, където Имобиле стреля с глава, но покрай вратата. В 14-ата минута Берарди отправи шут от далечна дистанция, но не затрудни Чакър.

В 18-ата минута Локатели намери Инсинье в отляво в наказателното поле. Нападателят на Наполи отправи опасен удар по диагонала, който мина покрай вратата.

Три минути след това удар на Имобиле срещна ръката на Союнджу в наказателното поле. Тя обаче беше плътно прилепена за тялото и дузпа не бе отсъдена. В 22-ата минута Киелини бе оставен непокрит след центриране от корнер. Защиникът насочи към вратата с глава, но Чакър изби в нов ъглов удар.

Натискът на италианците продължи. В следващите минути Барела и Имобиле опитаха удари, които бяха неточни. В 37-ата минута Чакър улови удар на Инсинье от границата на наказателното поле.

В 43-ата минута Имобиле получи от Берарди в наказателното поле, намери коридор и отправи шут, който вратарят на турците спаси. Две минути след това топката срещна ръката на Зеки Челик след центриране отляво. "Адзурите" поискаха нова дузпа, но отново такава не беше отсъдена.

В 51-ата минута Турция отправи първия си удар към вратата на Донарума. След грешка на Инсинье, Дженгиз Юндер напредна с топката и от границата на наказателното поле отляво потърси близкия ъгъл, но Джиджо улови.

Две минути след това Италия нанесе своя удар. Нова добра атака на селекцията на Роберто Манчини бе развита отдясно. Берарди центрира остро в наказателното поле, където Мерих Демирал опита да изчисти с гърди, но вместо това прати топката в собствената си врата.

Минута след това Чакър изби с крак опасен шут на Спинацола. Берарди също отправи удар малко след това, но неточно.

По-добрата игра на "адзурите" продължи и в 66-ата минута падна втори гол. Берарди с нова солова акция отдясно центрира и намери включилия се в атака Спинацола. Левият бек овладя и стреля. Чакър изби с една ръка, но топката попадна в Имобиле, който с мощен удар не сбърка.

В 75-ата минута Чалханоолу намери Караман в наказателното поле. Нападателят обаче не успя да отправи силен удар и Донарума улови.

Четири минути след това падна и трети гол във вратата на Чакър. Този път вратарят сбърка при изнасянето на топката. Берарди пресечи и подаде към Барела, който от своя страна намери Имобиле. Нападателят изведе Инсинье отляво, а фланговият играч с прецизен удар в далечния ъгъл вкара за 0:3.

В продължението на мача дойде и най-добрият шанс за Турция. Киелини обаче се хвърли на шпагат и изби в корнер преди Бурак да нанесе голов удар.