Над 3 часа в жегата бяха нужни на Ига Швьонтек за обрат на Australian Open

Полякинята надви ветеранката Кая канепи и се класира на полуфинал в Мелбърн, където излиза срещу мощната американка Даниел Роуз Колинс

по статията работи: iNews.bg | 26.01.2022 | 09:45
Повече за:

Ига Швьонтек достигна полуфиналите на Australian Open. В четвърфинална среща шампионката от "Ролан Гарос" за 2020-та година победи естонската ветеранка Кая Канепи с 4:6, 7:6 и 6:3.

36-годишната Канепи взе първия сет след само един пробив в 7-ия гейм. След това двете на два пъти загубиха подаването си, за да се стигне до тайбрек, където полякинята спечели с категоричното 7:2. В решителната трета част Швьонтек проби цели четири пъти сервирането на естонката и спечели мача.

Ига ще спори за място на финала срещу Даниел Колинс. 28-годишната американка победи французойката Ализе Корне със 7:5, 6:1.

В предишните кръгове Колинс елиминира последователно Каролин Доулхайд, Ана Конюх, Клара Таусон и Симона Халеп.

Другият женски полуфинал противопоставя любимката на домакините - Ашли Барти и американката Мадисън Кийс.