Реал Мадрид отново победи Атлетико в дербито и ще играе на полуфинал

В дербито на Мадрид победител отново се оказа Реал, Роналдо с нов гол

по статията работи: iNews.bg | 21.01.2011 | 07:30

Отборът на Реал Мадрид победи с 1:0 своя градски съперник от Атлетико и с общ резулат 4:1 продължава участието си на полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Единственото попадение бе дело на Кристиано Роналдо в 23-ата минута, като това бе втори негов гол в сблъсъка, след като португалецът откри резултата и на "Сантяго Бернабеу" преди седмица. Останалите два гола за "кралския клуб" тогава пък бяха дело на Месут Йозил и Кака.

Двубоят започна добре за домакините, но Хосе Антонио Рейес не успя да се възползва от една грешка на Касияс и пропусна да даде преднина на своя тим в 12-ата минута. За разлика от Атлетико обаче, Реал оползотвори първата си възможност в мача 10 минути по-късно. Серхио Рамос намери в наказателното поле Роналдо, а португалецът хладнокръвно реализира, извеждайки тима на Жозе Моуриньо напред в резултата. Това бе 23-о попадение за бившият играч на Манчестър Юнайтед досега през сезона.

Докрая на полувремето Атлетико Мадрид така и не намираше правилния път към вратата на противника и до голяма степен се бе примирил с крайния изход от двубоя.

През втората част "дюшекчиите" все пак опитаха да сторят нещо позитивно, но с пропуски се отличиха Форлан, Мерида и Асунсао. Така в крайна сметка Реал Мадрид успя да задържи преднината си и съответно да отстрани от турнира отбора на домакините.

На последното стъпало преди финала Моуриньо и неговите момчета ще трябва да се изправят срещу отбора на Севилия, отстранил Виляреал след 3:3 и 3:0.

Другата полуфинална двойка пък противопоставя тимовете на Барселона и Алмерия. В сряда каталунците загубиха от Бетис с 3:1, но след разгром с 5:0 в първия двубой Лео Меси и неговите съотборници нямаха проблем да прескочат четвърфиналите. Алмерия пък надигра на два пъти Депортиво ла Коруня съоветно с 1:0 като домакин и 3:2 като гост.

Барселона е абсолютен рекордьор по отличия от тази надпревара със своите 25 спечелени трофея. Атлетик Билбао има 23, а трети във вечната ранглиста е Реал Мадрид със 17 крайни победи. За последно "белият балет" е успявал да се добере до отличието през далечната 1993-а година.

Във временното класиране на Примера Дивисион едноличен лидер е воденият с Пеп Гуардиола тим, който има актив от 52 точки след 19 изиграни двубоя. Реал Мадрид пък е втори с 4 пункта по-малко.