Образователният министър ще се срещне със студенти

Сформиран бе национален щаб на протестиращите студенти

по статията работи: Цанка Донкова | 05.11.2013 | 08:54

Министърът на образованието Анелия Клисарова кани студентите на среща. Министърът иска да обсъди с тях проблемите във висшето образование у нас.

"Искам да чуя тяхното мнение, тъй като ни предстоят важни реформи във висшето образование. Очаквам младите хора – независимо от гражданската им позиция в момента, и се надявам да проведем конструктивен диалог за бъдещето на висшето образование и за тяхната професионална реализация", коментира проф. Клисарова.

На дискусията бяха поканени и протестиращите студенти, но те отказаха да участват, съобщава БНТ.

Срещата ще се проведе на 5 ноември в 10:00 ч. в сградата на МОН.

Все още продължава окупацията на университетите. В затворения Ректорат на Алма матер бе сформиран и Национален щаб на протестиращите студенти, който обединява младежите от всички университети, подкрепящи протестите.

Щабът ще работи като антипод на Националното представителство на студентските съвети, което не подкрепя окупацията.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


7 Poli Geerhart 05.11.2013 | 13:51
Тези студенти не се интересуват от проблемите на висшето образование у нас, а са просто едни политически марионетки. Жалко, че тия мозъчни тръстове така им промиват мозъците и ги карат да работят за тях.
6 p kehaiova 05.11.2013 | 11:37
На дискусията бяха поканени и протестиращите студенти, но те отказаха да участват, съобщава БНТ - защо са отказали, защото реално нямат искания и не знаят какво да кажат.
5 viktor viktorov 05.11.2013 | 10:45
Добре е да има диалог помежду им.
4 Svetlozara Halacheva 05.11.2013 | 10:19
разбира се! прави ли ти впечатление,че последните протести винаги са за протеста, като ги питаш какъв е проблемът,кое не ти харесва,кое искаш да променим те се крият, нямат искания, Прокопиев иска паднал кабинет не преговори.
3 zhoro nov 05.11.2013 | 09:48
Студентите май са отказали срещата.
2 Кристина Минкова 05.11.2013 | 09:25
Добре е,да видим дали ще стигнат до разбирателство.
1 Svetlozara Halacheva 05.11.2013 | 09:18
Интересно, дали ще имат искания студентите?

ТВ програма

Кино

  • Сега Анн с двойно "Н" 2 10-сериен тв...
  • 15:45 Телепазарен прозорец
  • 16:00 Бързо, лесно, вкусно
  • 16:30 Светът и ние
  • 17:00 България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:20 Още от деня коментарно предаване
  • 18:45 Спорт ТОТО
  • Сега "Скъпи наследници" - сериал
  • 15:30 "Почукай на вратата ми" - сериал
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 20:00 Премиера: "Опасно изкушение" -...
  • 21:00 "Фермата: Нишката на живота" -...
  • Сега "Не ме оставяй" (премиера) - сериен...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Черешката на тортата" (нов сезон)...
  • 21:00 "Игри на волята: България"...

Наши Партньори

7sport.net
Мнение: Случаят "400 шева" - част от търговия с "бели робини" от Източна Европа? Цялото общество коментира красивата Дебора от Стара Загора, неадекватното поведение на Тото, Тити и редица други публични и не само личности.