ЦИК публикува имената на избраните депутати (ТАБЛИЦА)

Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в ЦИК в коя листа желаят да останат избрани

по статията работи: iNews.bg | 16.07.2021 | 08:40
ЦИК публикува имената на избраните депутати (ТАБЛИЦА)
личен архив
Повече за:

Централна Избирателна Комисия обяви късно тази вечер в своя решение имената на новите 240 народни представители. 

46-тото Народно събрание е съставено от шест партии, които вкарват депутати. Това са Има такъв народ - 65 депутати, ГЕРБ - 63, БСП - 36, Демократична България - 34, ДПС - 29 и Изправи се! Мутри вън! - 13.  

Кандидатите за народни представители, избрани в два многомандатни изборни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в ЦИК в коя листа желаят да останат избрани. Това е много важно уточнение, защото по традиция у нас доста от водачите на листи се пускат и на 2 места. Така че таблицата по-долу е само за избраните депутати по листи, без да е отчетено къде ще овакантят мястото си на следващия в листата. 

Ето и един пример - в 16-и многомандатен район Пловдив-град Изправи с еМутри вън печелят само 1 мандат и той е за водача Николай Хаджигенов. Адвокатът обаче се знае, че ще избере да влезе от софийска листа и така депутат от коалицията от Пловдив-град ще стане подгласничката му - Мария Капон (на снимката). 

В случай че кандидатът не подаде писмено заявление в срока, Централната избирателна комисия го обявява за избран за народен представител от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението на РИК за регистрация на съответната кандидатска листа.

ЕТО И ВСИЧКИ ИЗБРАНИ ДЕПУТАТИ:

Първи изборен район - Благоевградски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Георги Георгиев Михайлов

 

43.16

ГЕРБ-СДС

1

101

Росен Димитров Желязков

31.76

2

122

Стефан Апостолов Апостолов

19.57

3

103

Георги Запрев Динев

11.62

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Халил Реджепов Летифов

79.21

2

102

Йордан Кирилов Цонев

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Мая Божидарова Манолова-Найденова

 

43.65

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

102

Георги Захаринин Попов

-

2

103

Христо Валериев Гушков

-

3

104

Анита Петрова Коцелова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Иван Йорданов Димитров

 

58.19

Втори изборен район - Бургаски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Петър Георгиев Кънев

60.29

2

103

Тодор Байчев Байчев

08.99

ГЕРБ-СДС

1

101

Любен Любенов Дилов

63.74

2

102

Жечо Дончев Станков

10.12

3

103

Деница Пламенова Николова

-

4

104

Галя Стоянова Желязкова

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Севим Исмаил Али

91.48

2

102

Ешереф Кязим Ешереф

-

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Живко Иванов Табаков

 

66.70

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Ивайло Ванев Вълчев

85.18

2

102

Християна Анастасова Тодорова

-

3

103

Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивайло Николаев Мирчев

62.39

2

102

Димитър Георгиев Найденов

15.46

Трети изборен район - Варненски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Корнелия Петрова Нинова

64.85

2

102

Борислав Гуцанов Гуцанов

08.67

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

64.45

2

102

Юлиян Белчев Станев

-

3

103

Красен Кирилов Кралев

-

4

104

Павел Алексеев Христов

-

5

105

Лидия Велик Маринова

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Ерджан Себайтин Ебатин

 

76.52

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Татяна Дончева Тотева

 

76.61

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Филип Маринов Станев

82.65

2

102

Ивайло Христов Христов

-

3

103

Ивайло Красимиров Кожухаров

-

4

104

Александър Благовестов Тодоров

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Стоян Александров Михалев

54.51

2

103

Стела Димитрова Николова

25.51

Четвърти изборен район - Великотърновски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Явор Руменов Божанков

70.12

2

106

Румен Стефанов Павлов

08.90

ГЕРБ-СДС

1

101

Костадин Георгиев Ангелов

59.78

2

103

Димитър Стойков Николов

09.36

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Андрей Иванов Чорбанов

79.57

2

102

Момчил Кунчев Иванов

-

3

103

Христо Михайлов Дочев

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Калоян Милков Янков

 

62.30

Пети изборен район - Видински

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Филип Стефанов Попов

 

79.54

ГЕРБ-СДС

1

101

Росица Любенова Кирова

 

79.22

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Станислав Димитров Анастасов

 

69.19

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Иво Георгиев Атанасов

 

83.71

Шести изборен район - Врачански

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Александър Тихомиров Симов

 

72.52

ГЕРБ-СДС

1

101

Петя Цветанова Аврамова

 

51.35

2

102

Красен Георгиев Кръстев

 

22.77

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Цветан Иванов Енчев

 

49.73

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Георги Станчев Георгиев

77.72

2

102

Иван Василев Хиновски

-

Седми изборен район - Габровски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Крум Георгиев Дончев

 

75.64

ГЕРБ-СДС

1

101

Томислав Пейков Дончев

 

88.75

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Деляна Валериева Пешева

 

86.21

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Ивелин Стоянов Стоянов

 

82.83

Осми изборен район - Добрички

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Димитър Иванов Данчев

 

62.63

ГЕРБ-СДС

1

101

Деница Евгениева Сачева

 

78.27

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Хасан Ахмед Адемов

 

85.76

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Дилян Господинов Господинов

79.78

2

102

Ивайло Христов Христов

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Албена Симеонова Върбанова

 

60.94

Девети изборен район - Кърджалийски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Мустафа Сали Карадайъ

97.98

2

102

Мукаддес Юсуф Налбант

-

3

103

Байрам Юзкан Байрам

-

4

104

Адлен Шукри Шевкед

-

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Васил Йорданов Георгиев

 

80.95

Десети изборен район - Кюстендилски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Бойко Любомиров Клечков

 

65.61

ГЕРБ-СДС

1

101

Христо Богомилов Терзийски

 

55.02

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

ГАЛИНА ИВАНОВА ТАВАЛИЧКА-ГЕОРГИЕВА

 

71.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Виктория Димитрова Василева

 

80.98

Единадесети изборен район - Ловешки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Ирена Тодорова Анастасова

 

59.97

ГЕРБ-СДС

1

101

Николай Нанков Нанков

 

65.71

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Любомир Антонов Каримански

 

82.36

2

102

Катерина Георгиева Ряхова

 

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Свилен Цонев Андреев

 

82.09

Дванадесети изборен район - Монтана

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Атанас Петров Костадинов

 

65.86

ГЕРБ-СДС

1

101

Ирена Методиева Димова

 

64.70

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Димитър Иванов Аврамов

 

61.92

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Пламен Николаев Абровски

82.73

2

102

Силви Кирилов Петров

-

Тринадесети изборен район - Пазарджишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Драгомир Велков Стойнев

56.26

2

102

Петя Николаева Цанкова

12.68

ГЕРБ-СДС

1

101

Екатерина Спасова Гечева-Захариева

 

51.03

2

104

Стефан Неделчев Мирев

19.81

3

103

Димитър Иванов Гечев

12.26

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Йордан Кирилов Цонев

 

85.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

80.88

2

102

Любомир Антонов Каримански

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Антоанета Димитрова Цонева

 

72.41

Четиринадесети изборен район - Пернишки

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Стоян Михайлов Мирчев

 

65.93

ГЕРБ-СДС

1

101

Кирил Миланов Ананиев

 

59.27

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Станислав Светозаров Балабанов

 

82.25

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Зорница Велинова Стратиева

 

75.83

Петнадесети изборен район - Плевенски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Румен Василев Гечев

59.63

2

108

Стефан Иванов Бурджев

14.92

ГЕРБ-СДС

1

104

Валери Пламенов Лачовски

12.26

2

103

Александър Богданов Николов

09.28

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Юлиян Милчев Ненчев

 

62.51

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Радостин Петев Василев

83.67

2

102

Александър Атанасов Александров

-

3

103

Александър Велиславов Тодоров

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Найден Маринов Зеленогорски

 

54.89

Шестнадесети изборен район - Пловдив

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Иво Ангелов Христов

 

81.96

ГЕРБ-СДС

1

102

Иван Борисов Тотев

-

2

103

Радомир Петров Чолаков

-

3

104

Пенчо Малинов Малинов

-

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Танер Мехмед Али

 

92.32

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Николай Димитров Хаджигенов

 

75.47

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров

87.32

2

102

Димитър Стоянов Гърдев

-

3

103

Антоанета Андонова Стефанова

-

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

101

Христо Любомиров Иванов

68.24

2

103

Ивайло Пеев Старибратов

09.49

Седемнадесети изборен район - Пловдивски

№ по ред

№ в листата

Име, презиме и фамилия

ЕГН

% предпочитания (преференции)

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

101

Манол Трифонов Генов

52.87

2

104

Веска Маринова Ненчева

15.82

ГЕРБ-СДС

1

101

Дани Стефанова Каназирева

64.17

2

105

Димитър Йорданов Янев

10.01

3

102

Младен Николов Шишков

08.73

Движение за права и свободи - ДПС

1

101

Рамадан Байрам Аталай

 

92.42

ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!

1

101

Румен Маринов Йончев

 

56.49

ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД

1

101

Тошко Йорданов Хаджитодоров


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Извън играта
  • 17:00 Говори сега следобеден блок
  • 19:00 БНТ на 60
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:30 Европейци - истории за успеха
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Събота вечер с БНТ /п/
  • 22:00 Моят плейлист
  • Сега "Мармалад" - токшоу с водещи Радост...
  • 18:00 "Бригада Нов дом" (2018 г.) -...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:30 bTV Репортерите - поредица за...
  • 20:00 "Фермата: Време за пробуждане" -...
  • 22:00 "От другата страна" - криминален,...
  • 01:00 "Битка Лос Анджелис: Световна...
  • 03:10 "Мармалад" /п./
  • Сега "Мистър Дийдс" - с уч. на Адам...
  • 17:00 "Съдби на кръстопът" - предаване на...
  • 18:00 "Ничия земя" - предаване
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:20 "Карай направо" с Диана Найденова
  • 20:00 "Маскираният певец" (премиера) -...
  • 23:00 "Джанго без окови" - с уч. на...
  • 02:10 "Г-н Холмс" - с уч. на Иън...
Пръст от цяла България носят в търновскатата Църква "Св. Никола" от ВМРО Това ще стане по време на тържествената сесия на парламента утре в старопрестолния град

Анкета